ה"תוכנית הכלכלית" של נתניהו וסמוטריץ' תחסוך רק עשרות שקלים למשפחה

התוכנית הכלכלית שלא תשנה יותר מדי

הפתעה מכך שלא תוארך הטבת המס על ילדים להורים עובדים, שאושרה בידי הממשלה הקודמת • נתניהו הבטיח ליישם את השלב הראשון של תוכנית חינוך חינם לגילאי 0-3, רק שהוא עוד לא החליט מה השלב יכלול
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו וסמוטריץ'
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר בצלאל סמוטריץ' הציגו השבוע את התוכנית הכלכלית שלהם למאבק ביוקר המחייה שבפועל תחסוך למשפחה ישראלית ממוצעת עשרות שקלים בחודש. ההפתעה המרכזית מהצגת התוכנית הייתה הבחירה שלא להאריך את נקודות זיכוי המס להורים עובדים שיפוגו בחודש הבא. הנקודות שוות 500 שקלים להורים עובדים לילד בגילאי 6-12.

הטענה של סמוטריץ' היא כי הוא מעוניין להתנהל באחריות ולעשות צעדים כאלו במסגרת התקציב. בניסיון לפנות למעמד הביניים שמאוכזב מההסכמים הקואליציוניים, נשקלת האפשרות להרחיב את נקודות הזיכוי לילדים עד גיל 18.

על אחת מהבטחות הבחירות המרכזיות של נתניהו, חינוך חינם לגילאי 0-3, אמר ראש הממשלה כי בקרוב יתחילו לפעול לקידום השלב הראשון של התכנית, ובממשלה מתלבטים מה יוגדר בתור שלב זה. במקביל, הדרג המקצועי מוטרד מהתכנית כי הדבר צפוי לעלות כ-20 מיליארד שקלים מקופת המדינה לשנה.

שר האוצר וראש הממשלה הציגו ברביעי את התכנית למאבק ביוקר המחייה. התוכנית כוללת הקפאת ארנונה לשנה, הפחתת מחיר הדלק ב-10 אגורות לליטר, קיצוץ של 70% בהתייקרות החשמל וקיצוץ 70% בהתייקרות המים.

הפופולריים