מבקר המדינה לרה"מ ושר האוצר: "תקנו את הליקויים הקשורים ליוקר המחייה"

מבקר המדינה: אנו עורכים ביקורת על יוקר המחייה

ברקע פרסום התוכנית הכלכלית של משרד האוצר למלחמה ביוקר המחייה, מבקר המדינה חשף כי משרדו נמצא בעיצומה של ביקורת מקיפה בנושא: "בודקים את ההתמודדות עם האינפלציה, החזרי המשכנתאות ותוכניות הדיור"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
המבקר, מתניהו אנגלמן, 2.8.22
צילום: לא צריך

מבקר המדינה מתניהו אנגלמן אמר היום (חמישי) כי משרדו נמצא "בעיצומה של ביקורת מקיפה על יוקר המחיה" שבמסגרתה ייבדקו התמודדות המדינה עם האינפלציה, החזרי המשכנתאות ותוכניות הדיור. את הדברים אמר אנגלמן בכנס המקצועי השנתי של לשכת המבקרים הפנימיים בישראל, על רקע התכנית הכלכלית שהציגו אתמול ראש הממשלה ושר האוצר, וקרא להם: "תקנו את הליקויים שפרסמנו לסיוע בהורדת יוקר המחיה".

"העולם כולו, ומדינת ישראל, סובל בשנה האחרונה מאינפלציה עולה. הדבר משפיע על כולנו, ובפרט על העניים שבקרבנו כפי שעלה מדוח העוני שפורסם היום", אמר אנגלמן בנאומו. "בחודשים האחרונים אנחנו בעיצומה של עבודת ביקורת מקיפה על יוקר המחיה במדינת ישראל".

לדבריו של המבקר, במסגרת הביקורת ייבדקו בין היתר "היערכות המדינה להתפרצות האינפלציה, הסדרת ענף החלב ותוכניות הדיור של ממשלות ישראל. אלה מתווספים לדוחות שכבר פרסמנו בחודשים האחרונים על הבנקאות הדיגיטלית, התחרותיות בענף הרכב והמונופולים בשוק המזון".

"אני קורא לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשר האוצר בצלאל סמוטריץ' לתקן את הליקויים ולאמץ את ההמלצות שפרסמנו בדוחות הביקורת כדי לסייע בהורדת יוקר המחיה"

הפופולריים