המשנה ליועמ"ש: יש לבטל את פיטורי נהגי רה"מ

המשנה ליועמ"ש: יש לבטל את פיטורי נהגי רה"מ

הנהגים, שנכללים ברשימת העדים במשפטו של נתניהו, פוטרו לאחר כ-20 שנות שירות. בחודש נובמבר פורסם לראשונה בכאן חדשות נתניהו ביקש להחליף את הנהגים "מטעמי שמירה על אמון"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו רכב שיירה
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

המשנה ליועצת המשפטית לממשלה, ד״ר גיל לימון, נחה היום (רביעי) לעצור את פיטורי שלושה מנהגי השיירה ראש הממשלה בנימין נתניהו. הנהגים, שנכללים ברשימת העדים במשפטו של ראש הממשלה, פוטרו לאחר כ-20 שנות שירות בתפקידם.

בהודעה שפרסם המשנה ליועצת נכתב כי במסגרת בירור שערך בעניין, התגלה כי ההנחיה לפטרם ניתנה על ידי ראש הסגל בלשכת ראש הממשלה. ההנחייה סתרה את הסדר ניגוד העניינים עליו חתם, שכולל מגבלה בנוגע להחלטות הקשורות בעדים או בנאשמים במשפט נתניהו. 

המשנה ליועץ פנה למנכ"ל משרד ראש הממשלה ומסר כי ככל שהדברים נכונים, יש לבטל את ההחלטה להפסקת כהונתם. הוא הבהיר כי ככל שיש בקשה לפעול לשינוי תפקידם, יש לפנות למנגנון שנקבע בהסדר ניגוד העניינים.

עוד הודגש במכתבו של המשנה ליועצת המשפטית לממשלה: "ככל שמדובר בהחלטות ניהוליות המתקבלות בעניינם של עובדי מדינה המשמשים עדים במשפטו של ראש הממשלה, בפרט אלו המועסקים במשרד ראש הממשלה, נדרשת זהירות והקפדה מיוחדת. זאת על מנת למנוע ולו מראית עין של חשש מפני השפעה ופגיעה בהליך המשפטי המתנהל". 

בחודש נובמבר פורסם לראשונה בכאן חדשות שנתניהו ביקש להחליף את הנהגים "מטעמי שמירה על אמון". הוא אף הגיש כבר אז למשרד ראש הממשלה שמות ספציפיים של נהגים שהוא מכיר ומעוניין למנות לתפקיד.

לשכת ראש הממשלה הגיבה לדברים: "בניגוד לטענת המשנה ליועמ״ש, בהסכמי ניגוד העניינים של ראש הסגל, שהוכן ע״י הלשכה המשפטית, לא צורפו שמות של עדים. יתר על כן, המחלקה המשפטית שתפקידה לייעץ לעובדי המשרד כדי שלא יכשלו בתפקידם, כלל לא התריעה בזמן אמת על בעיה כלשהי ולא הפנתה את תשומת לב ראש הסגל לרשימת העדים. מצער שהמחלקה המשפטית בחרה שלא לפעול בהתאם להמלצת בית המשפט העליון להתריע במקרים כגון אלה. בניגוד לשקר שחוזרים עליו- העובדים לא פוטרו ונשארו במשרד ראש הממשלה".

הפופולריים