ח"כ דנון: "האמירה של פוגל אומללה - זה עושה נזק למדינת ישראל ולרפורמות שאנחנו רוצים לקדם"

השר אליהו: מבין את פוגל, אך גם לנו יש אחריות

הסערה סביב דבריו של ח"כ פוגל נמשכת עם ביקורת חריפה מתוך הקואליציה • ח"כ קריב לכאן רשת ב: "נוציא מיליון אזרחים לרחוב, ואליהו, לוין, פוגל או בן גביר לא יפחידו אותנו" • השר אליהו: "מבין את פוגל, אך גם לנו יש אחריות" • החוק לשלילת אזרחות ממחבלים אושר בקריאה טרומית
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דני דנון
צילום: -

ביקורת חריפה מתוך הקואליציה: ח"כ דני דנון מהליכוד הגיב היום (רביעי) לסערה שעורר חבר הכנסת צביקה פוגל, כשקרא בריאיון לכאן חדשות לעצור ראשי אופוזיציה בשל "בגידה במולדת", ואמר בראיון למהדורת חמש עם מאיה ראכלין כי "השיח גם משמאל וגם מימין הוא שיח מסוכן. אסור לנו להיגרר למקומות האלה, זה מתחיל באמירות לא נכונות של גנץ, שדיבר על מלחמת אחים ומרי אזרחי וזה המשיך לאמירות אומללות שחברים בקואליציה שקוראים לאסור אותם, או לאזוק אותם".

כשנשאל אם התבטאויות מהסוג הזה יעשו נזק לליכוד, ענה דנון כי "זה עושה נזק למדינת ישראל, לנו כמקשה אחת. השיח הזה רק מחליש אותנו ומקדם את האויבים שלנו".  עוד הוסיף כי "זה עושה נזק לכל רפורמה או רצון שלנו לשנות דברים. נעלה את הרפורמות,  נשמע את הצדדים ואז נצביע ונדון בצורה דמוקרטית". 

צפו בריאיון עם דני דנון במהדורת חמש

 

השר עמיחי אליהו הגיב היום לסערה בריאיון לתמר אלמוג בתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב הוא אמר: "אני מזדהה עם הכאב של פוגל, גם לנו בקואליציה יש אחריות".

האזינו לריאיון עם עמיחי אליהו לכאן רשת ב

"כולנו חייבים להרגיע את הטונים", אליהו הוסיף. "אנחנו אחרי 74 שנים סוערות שבהן ידענו להתווכח אבל גם לכבד. לא יכול להיות שיהיו פה קריאות מטורפת למלחמת אחים, לאנרכיה". גם חבר הכנסת גלעד קריב ממפלגת העבודה הגיב בתוכנית לדבריו של פוגל. "כל עוד צביקה פוגל לא מתנצל על האמירה שלו, האיש לא ראוי לכהן כיו"ר הוועדה לביטחון פנים בכנסת". 

קריב המשיך: "פוגל מהלך עליי אימיים כנבחר ציבור מהשמאל. מספיק עם יצירת ההשוואה המזויפת, התפקיד שלהם הוא למשול, התפקיד שלי הוא לבלום אותם. אנחנו נוציא מיליון אזרחים לרחוב, ואליהו, לוין, פוגל או בן גביר לא יפחידו אותנו". 

האזינו לריאיון עם גלעד קריב בכאן רשת ב

בתוך כך, חוק שלילת אזרחות או תושבות ממחבלים אושר בקריאה טרומית במליאת הכנסת. 71 הצביעו בעד מול תשעה מתנגדים. חבר הכנסת שמחה רוטמן הודה במליאה לסיעות האופוזיציה שהצטרפו לתמיכה בחוק. יו"ר הקואליציה, חבר הכנסת אופיר כץ, אמר כשהציג את החוק במליאה: "אותם מחבלים ידעו מעכשיו שהם לא יחזרו לפה ושהחגיגות נגמרו. מעכשיו הם יהיו בעזה או ברמאללה". 

לוין: נחוש לקדם את הרפורמה, אף איום לא ירתיע

מהומה פרצה הבוקר בוועדת החוקה בכנסת בדיון עם שרי המשפטים והאוצר על הרפורמה המשפטית של יריב לוין. יו"ר הוועדה, ח"כ שמחה רוטמן, אמר כי "אמון הציבור ההולך ויורד במערכת המשפט מעיד על צורך הכרחי בהשבת הצדק למערכת המשפט", והוסיף: "כשהכנסת תחוקק, הממשלה תמשול, ובתי המשפט יתנו משפט צדק, אמון הציבור יחזור".

חברי כנסת מהאופוזיציה הגיבו בצעקות על רוטמן. "אתם רוצים את הרס מערכת המשפט", אמר ח"כ ולדימיר בליאק מיש עתיד. "אתם מתכננים הפיכה משפטית וקץ הדמוקרטיה", זעק חברו למפלגה יוראי להב-הרצנו. רוטמן השיב להם: "לא אכנע לאלימות שלכם". באופוזיציה טוענים כי סגרו את המיקרופונים של חברי הוועדה בגלל ההפרעות שלהם ליו"ר.

כשהאופוזיציה לא איפשרה את המשך הדיון, בזה-אחר-זה הוצאו ממנו חברי הכנסת להב-הרצנו, בליאק, משה טור פז, יואב סגלוביץ', נאור שירי ויסמין סאקס פרידמן. לאחר רבע שעה הדיון חודש והח"כים שסולקו הוחזרו לאולם. אך עם תחלית דבריו של השר לוין, חברי הכנסת סגלוביץ', טור פז, להב-הרצנו ובליאק התפרצו שוב וסולקו בפעם השנייה. אליהם הצטרף גם חבר הכנסת עופר כסיף.


 צילום: יונתן זינדל, פלאש 90 

"אין מקום לאמירות מתלהמות, לנשיאת סמלים נאצים ולאלימות כלשהי, לרבות אלימות מילולית", אמר לוין לאחר מכן. "אני נחוש לקדם את הרפורמה שהצעתי ושום איום לא ירתיע אותי. הגיע הזמן להשיב את הדמוקרטיה ולתת משמעות להצבעת הבוחר בבחירות. כולנו אזרחים שווים ולכולנו זכות שווה לקחת חלק בהחלטות הקובעות את חיינו". ח"כ אורית פרקש הכהן תהתה: "אז מה שווים הדיונים אם כבר החלטת מראש?".

הפופולריים