ההקלטה חושפת: זה הצעד הראשון ברפורמה המשפטית

ההקלטה חושפת: זה הצעד הראשון ברפורמה המשפטית
בשיחה עם השר סמוטריץ' אמר יו"ר ועדת החוקה רוטמן שברביעי יחלו בכנסת הדיונים ברפורמה, תחת השם "ציון במשפט תפדה". הדבר הראשון שיעלה לדיון הוא שינוי מעמד היועמ"שים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שמחה רוטמן
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הדיונים ברפורמה במערכת המשפט של השר החדש יריב לוין יחלו בכנסת בשבוע הבא תחת השם "ציון במשפט תפדה". בהקלטת שיחה בין שר האוצר בצלאל סמוטריץ' ליו"ר ועדת החוקה שמחה רוטמן, שהושמעו היום (שני) לראשונה בחדשות הערב בכאן 11, נחשף כי הצעד הראשון ברפורמה הוא הפיכת עמדת היועצים המשפטיים לממשלה לבלתי מחייבת.

בהקלטה מישיבת סיעת הציונות הדתית נשמע רוטמן אומר כי התהליך יחל ביום רביעי "ומיד בשבוע הבא יתחילו הדיונים על נושא מעמדו ותפקידו של היועץ המשפטי לממשלה". הוא המשיך ופירט כי לפי החלק הראשון "סמכותה של הממשלה לקבוע את עמדתה המשפטית, הן כלפי פנים והן בייצוג מול ערכאות משפטיות". בשלב זה התייחס סמוטריץ' לשם שהעניק רוטמן לדיונים ברפורמה, אותו כינה "חברתי מאוד". רוטמן השיב בגיחוך: "חשבתי 'מקום המשפט שמה הרשע'".

הרפורמה במשפט של לוין כוללת ארבעה מהלכים שהוא מעוניין לקדם במשרדו: שינוי שיטת הבחירה של השופטים, הסדרת הפסילה של חוקים שחוקקה הכנסת ופסקת ההתגברות, ביטול עילת הסבירות, וביטול הכפיפות של היועצים המשפטיים לדרג לא נבחר. 

הפופולריים