נתניהו הודיע: דיסטל אטבריאן תמונה לשרת ההסברה, מאי גולן לשרה במשרד רה"מ

דיסטל תמונה לשרת ההסברה, גולן לשרה במשרד רה"מ
גנץ תקף את רה"מ בישיבת הסיעה: "אם תמשיך בדרך הזו, מלחמת אחים תהיה עליך". לפיד על הרפורמה במערכת המשפט: "מדובר בשינוי משטר קיצוני שינתק את ישראל ממשפחת המדינות הליברליות". השר סמוטריץ': "חדלו את השיח המתלהם והמסית"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מאי גולן וגלית דיסטל אטבריאן
צילום: צילום: תומר נירנברג ואריה לייב אברמס, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע היום (שני) כי ימנה את ח"כ גלית דיסטל אטבריאן לשרת ההסברה ואת ח"כ מאי גולן לשרה במשרד רה"מ. בפתח ישיבת הסיעה של הליכוד אמר נתניהו "בשבוע האחרון התחלנו בביצוע המדיניות אותה הבטחנו לציבור. אנחנו לא ממתינים ויש לנו כוונה להתנהל אחרת בכל תחום". כמו כן, הוסיף "אנחנו לא נבהלים מהקמפיין התקשורתי החד-צדדי נגדנו ולא נרתעים מההסתה, עומדים מאחורינו 64 מנדטים".

יו"ר המחנה הממלכתי בני גנץ תקף את רה"מ נתניהו בנאום שנשא בישיבת הסיעה של מפלגתו, בנושא הרפורמה המתוכננת במערכת המשפט. "אם תמשיך בדרך שבה אתה הולך, האחריות למלחמת האחים המחרחרת בחברה הישראלית תהיה עליך", פנה גנץ לנתניהו והוסיף "אתה בחרת בחרפה – ואנחנו נבחר במאבק צודק".

בישיבת סיעת יש עתיד תקף יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד גם הוא את הרפורמה של לוין, ואמר כי מדובר ב"שינוי משטר קיצוני שינתק את ישראל ממשפחת המדינות הליברליות". הוא הוסיף כי "מדינה שבה לממשלה מותר הכל ושאין בה איזונים ובלמים על השלטון - היא לא דמוקרטיה" ושהמהלך של לוין יוביל לחיסולה.

השר בצלאל סמוטריץ' אמר בישיבת הסיעה של הציונות הדתית: "בימים האחרונים אנחנו עדים למתקפה פרועה של אישים שונים נגד השר לוין, וזה עצוב כפליים כשאיומים ומילים קשות על מלחמת אחים מגיעים מהדרגים הרמים ביותר. אני מציע לכולם לחדול באחת את השיח המתלהם והמסית". הוא הוסיף כי הרפורמה תנהיג "מערכת שתדאג לזכויות הפרט ותקדם פחות אג'נדת שמאל רדיקלית".

בפתח ישיבת עוצמה יהודית, התייחס השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר לסערה סביב שחרור המחבל כרים יונס. "זו תקלה של המשטרה שאסור לה לחזור על עצמה. לא יכול להיות שיהיו דברי שבח במדינת ישראל לטרוריסטים. נתתי הנחיות למשטרה לעצור ולהפסיק. בשבוע הבא אמור להשתחרר מחבל נוסף ואני מקווה שהתקלה הזו לא תחזור על עצמה".

יו"ר מפלגת העבודה מרב מיכאלי אמרה בישיבת הסיעה: "הממשלה הזאת אלה לא נבחרי ציבור, אלא חבורה של קבלני הריסות. שר החינוך הורס את החינוך, שר המשפטים הורס את מערכת המשפט ואת הדמוקרטיה, ושרת התחבורה הורסת את התחבורה". היא תקפה את הרפורמות שמקדמת הממשלה החדשה בתחבורה ואמרה: "כשאתם עושים עבודות ביום חול, אז לציבור אין רכבת לנסוע בה והוא ייסע בעוד מכוניות, ויהיה לנו עוד זיהום ועומסים".

הפופולריים