בן גביר הנחה את המשטרה להסיר את דגלי אש"ף מהמרחב הציבורי

בן גביר הנחה להסיר דגלי אש"ף מהמרחב הציבורי

השר לביטחון לאומי: הדגלים הם ביטוי להזדהות עם ארגון טרור • כל שוטר בכל דרגה, יהיה רשאי במהלך המשמרת, להסיר דגלים של הרשות הפלסטינית
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנה, תל אביב, הבימה, כיבוש, דגלים, דגל, אש"ף, פלסטין, 5.6.21
צילום: צילום: תומר ניוברג, פלאש 90

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הנחה היום (ראשון) את המשטרה להסיר את דגלי אש"ף מהמרחב הציבורי, ולפזר אירועי הסתה נגד מדינת ישראל בנימוק שדגלי אש"ף הם ביטוי להזדהות עם ארגון טרור. השר בן גביר הורה למפכ"ל המשטרה שבתאי כי כל שוטר בכל דרגה, יהיה רשאי במהלך המשמרת, להסיר דגלים של הרשות הפלסטינית.

בהודעת השר בן גביר נאמר כי הזדהות עם מחבל ועם פגיעה בחיילי צה"ל, אינה חוסה תחת חופש הביטוי, לא ייתכן שפורעי חוק ינופפו בדגלי טרור, יסיתו ויעודדו טרור.

בן גביר הורה היום לבצע תחקיר בעקבות חגיגות שחרור המחבל מהכלא, לאחר שהורה למשטרה לפעול למנוע את החגיגות. מפכ"ל המשטרה, רנ"צ קובי שבתאי, יקיים תחקיר פנימי ויציג אותו לשר.

המחבל כרים יונס שהרג את החייל סמל אברהם ברומברג, השתחרר בשבוע שעבר לאחר 40 שנות מאסר, תחת שורת הוראות של השר לביטחון לאומי שמטרתן למנוע חגיגות הסתה ותמיכה בטרור. השר הורה לא לאפשר הקמת אוהלים לכבוד האירוע הוראה שבוצעה באופן חלקי לאחר שהוקם אוהל ובכירי הרשות אף עלו לבקרו. 

אתמול ביקרו בחגיגות השחרור בכירי הרשות הפלסטינית וכניסתם לישראל נשללה. בשבוע שעבר דווח בכאן 11 כי שר הפנים אריה דרעי פנה ליועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב מיארה, בבקשה לאפשר לו לבטל את אזרחותם הישראלית של המחבלים כרים ומאהר יונס.

הפופולריים