בדרך לפשרה? ההצעה המסתמנת לדוד אמסלם

בדרך לפשרה? ההצעה המסתמנת לדוד אמסלם

הח"כ, שתקף בימים האחרונים את נתניהו בחריפות, אמר למקורביו כי הוא יסכים להצעה של תפקיד בממשלה עם זיקה להשפעה על מערכת המשפט
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דודי אמסלם, בנימין נתניהו 2018
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

בצל המתקפה החריפה של דוד אמסלם על יו"ר הליכוד וראש הממשלה בנימין נתניהו, מסתמנת הצעה לח"כ, אשר צפויה לפתור את המשבר. על פי דיווח הערב (ראשון) בכאן חדשות, אמסלם אמר למקורביו כי הוא לא פוסל הצעה שתתן לו תפקיד בממשלה עם זיקה לרפורמה במערכת המשפט - לדוגמה: חבר בוועדה לבחירת שופטים לצד תפקיד שר בממשלה. ההערכה היא שנתניהו ואמסלם ייפגשו בקרוב.

חבר הכנסת דוד אמסלם מהליכוד מאשים בשיחות סגורות את יושב ראש מפלגתו, ראש הממשלה נתניהו, וטוען כי הוא בלם כל הצעת חוק שביקש לקדם בעניין רפורמות המערכת המשפט. לדברי אמסלם, הבקשות שיוריד את הצעות החוק שלו מהפרק נמשכו עד העת האחרונה, כשהליכוד ישב באופוזיציה, כך התפרסם היום (ראשון) בגואטה ובנימיני בכאן רשת ב.

האזינו לדיווח

חבר הכנסת דוד אמסלם תקף ביום שישי האחרון את ראש הממשלה בנימין נתניהו על כך שלא בחר בו להיות יו"ר כנסת, במפגן תמיכה שנעשה עבורו מחוץ לביתו על כך שנותר ללא תפקיד משמעותי בקואליציה. "הוא (נתניהו) מספר לי סיפורי עלי באבא שאני אבוא חשבון עם האופוזיציה. בוודאי שאבוא חשבון עם האופוזיציה. את דוד אמסלם לא משפילים".

"אני לא איש של תפקידים. הייתה כאן השפלה מאוד מכוונת כלפיי. אמרתי לו (נתניהו) אתה יו"ר הליכוד ובחרו בך כראש ממשלה, אבל תזכור שאותו קהל שם אותי במקום הרביעי ברשימת הליכוד, לא באו ובחרו אותי בבית הכנסת", המשיך אמסלם במתקפה. "אני לא מבקש שום דבר שלא מגיע לפי הסדר. נתת ללוין את המשפטים - אחלה, נתת לגלנט חבר שלי, נתן לכהן, מה עם דוד אמסלם? מה איתי? מה חטאי ומה פשעי? אותי לא משפילים. אותנו הספרדים לא ישפילו, אף פעם. אותנו בני עדות המזרח אף אחד לא ישפיל - גם לא ראש ממשלה מטעם הליכוד".

 


הפופולריים