ליברמן: נתניהו משך זמן, כששמעתי צעקות הבנתי שהיא לידו

ליברמן: כששמעתי צעקות הבנתי שהיא לידו נתניהו

נמשך הדיון בתביעת הדיבה שהגיש עו"ד שמרון. יו"ר ישראל ביתנו העיד: "הייתה התערבות של שרה במינויים חד וחלק"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אביגדור ליברמן, בנימין נתניהו
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בבית המשפט השלום בראשל"צ מעיד היום (ראשון) אביגדור ליברמן במסגרת תביעת דיבה שהגיש עו"ד דוד שמרון, שבמרכזה טענה שישנו הסכם סודי אליו התוודע הנתבע, עו"ד דוד ארצי. לפי הטענה, שרה נתניהו אמורה להיות בסוד העניינים לעניין מינויים ויש לצרפה לחו"ל כשמדובר ביותר מלילה אחד.

ליברמן, שהיה בתקופה המדוברת בתפקיד שר הביטחון, טען כי הייתה התערבות של רעיית ראש הממשלה במינויים, כהגדרתו – "חד וחלק". לעניין מינוי הרמטכ"ל כוכבי טען ליברמן: "נתניהו משך זמן. כששמעתי צעקות הבנתי שהיא לידו...אחר כך נפגשנו וזה היה על מי מנוחות".

עו"ד דוד שמרון. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

"באופן כללי", סיפר ליברמן, "האם שרה נתניהו פעילה ומתערבת במינויים? אכן כן. קיבלנו טלפונים ישירים להזיז איזה מזכירה בפריימריז בליכוד שהיא לא אהבה. הייתה מנהלת לשכה אגדית. היא אמרה אני לא רוצה לראות אותה שם. האם הייתה התערבות פעילה של שרה נתניהו במינויים? כן רבתי".

גיא צור, ששימש כמפקד זרוע היבשה, וב-2012 היה מועמד לשמש מזכיר צבאי של ראש הממשלה בנימין נתניהו, העיד בשבוע שעבר בדיון הוכחות במסגרת התביעה. "ראש הממשלה הגיע, התיישב ושאל אותי שאלה אחת", אמר צור בעדותו בבית משפט השלום בראשון לציון. "הגברת התיישבה, שוחחה איתי חמש דקות. ראש הממשלה חזר, התנצל, אמר שבסך הכול דיבר איתי מספיק ושחרר אותי מהפגישה. ככה הסתיימה הפגישה".

אלוף (במיל') גיא צור

צור המשיך ואמר: "אני ושרה שוחחנו, היא התחילה לשאול מעט שאלות אישיות עליי - מאיפה אני, בן כמה, - והמשיכה בשיחה ארוכה שכללה הרבה מאוד שאלות על ההתנתקות, אם אני חושב שהיה צריך לסרב או לא, או לעשות את זה שוב. זומנתי לריאיון, ראש הממשלה לא עשה לי ריאיון. ברור שזאת הייתה חלק מהבחירה". לדבריו, "הפגישה הסתיימה ביום שישי בסביבות 13:00 בצהריים וביום ראשון ב-08:00 בבוקר קיבלנו עדכון. הבעתי סלידה מהתנהלותו של ראש הממשלה".

הפופולריים