אחרי הגינויים: משלחת ישראלית תצא לאבו דאבי

אחרי הגינויים: משלחת ישראלית תצא לאבו דאבי

ברקע סערת בן גביר: ישראל תשתתף בפורום עם איחוד האמירויות, מצרים, מרוקו, בחריין וארה"ב
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משלחת ישראלית בביקור באבו דאבי באיחוד האמירויות 31.08.20
צילום: צילום: עמוס בן גרשון/לע"מ

למרות הגינוי לאחר עליית בן גביר להר הבית, משלחת של בכירים ישראלים תצא בראשון לאבו דאבי, כך דווח הערב (שישי) בחדשות שישי בכאן 11. מדובר בכינוס הראשון של קבוצות העבודה שהוקמו במסגרת "פורום הנגב" המשותף לישראל, לארצות הברית, לבחריין, לאיחוד האמירויות, למרוקו ולמצרים. גם במקרה זה, ירדן הוזמנה להיות חברה בפורום, אך לא צפויה להששתף בו.

בראשות המשלחת הישראלית יעמוד מנכ״ל משרד החוץ אלון אושפיז וישתתפו בו המנהלת הכללית של משרד החקלאות, ראש האגף המדיני ביטחוני במשרד הביטחון ובכירים ממשרדי הבריאות, המודיעין, התיירות, האנרגיה, החינוך הכלכלה, רשות המים והמטה לביטחון לאומי.

קבוצות העבודה הן בתחומי הבריאות, הביטחון האזורי והמודיעין, האנרגיה, התיירות, החינוך לסובלנות וביטחון המזון והמים. על הקמת קבוצות העבודה סוכם בפסגת הנגב שהתקיימה בחודש מארס האחרון במעמד שרי החוץ של המדינות. הכינוס הבא של שרי החוץ צפוי בחודש מארס - ויתקיים במרוקו, בו גם צפוי להשתתף שר החוץ החדש אלי כהן.

מועצת הביטחון של האו"ם התכנסה אתמול לדון במצב בהר הבית, אך התפזרה ללא הצבעה או הודעת גינוי משותפת. בירושלים פעלו נמרצות למנוע פרסום הודעת גינוי לישראל והשגריר באו"ם, גלעד ארדן, הפעיל לחץ כבד בנושא.

בריאיון לזאב קם בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב אמר ארדן כי הוא לא רווה נחת מההתבטאויות האמריקניות בימים האחרונים. "אבל בסוף הם הטילו וטו ועל זה אני מודה להם", ציין ארדן. עוד אמר שגריר ישראל באו"ם כי "בנושא הפלסטיני, כמו בנושא האיראני, יש לנו מחלוקות עם האמריקנים. הרשות הפלסטינית היא אויב שלנו והנציג שלהם הוא נציג של רשות שמשלמת לרוצחים".

הפופולריים