פגישת "האור הירוק" של נתניהו ולוין

פגישת "האור הירוק" של נתניהו ולוין

רה"מ אישר לשר להציג את הרפורמה במערכת המשפט ולהתקדם בה. לוין מתכנן להעביר את חלקה הראשון עוד במושב הכנסת הנוכחי ומוכן להתפשר רק בנושא אחד מתוך הארבעה שהציג - הרכב השופטים שיכול לפסול חוק של הכנסת
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יריב לוין ובנימין נתניהו
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר המשפטים יריב לוין נפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו לפני שהציג את "רפורמת המשילות" במערכת המשפט וקיבל ממנו אור ירוק להציג אותה ולהתקדם בה. כך פורסם היום (שישי) ב"חדשות שישי" בכאן 11. לוין מתכנן להעביר את החלק הראשון ברפורמה שלו עוד במושב הכנסת הנוכחי. לפי גורם המעורה בפרטים, כבר בשבוע הבא יופץ תזכיר חוק בנוגע לכלל התוכנית.

שר המשפטים אמנם אמר שהרפורמה תקודם בהידברות עם האופוזיציה, אך למעשה הוא מוכן להתפשר רק בנושא אחד מבין הארבעה שהציג - הרכב השופטים שיכול לפסול חוק של הכנסת. לפי מקור המעורה בפרטים, לוין יהיה מוכן לדון באפשרות שתשעה שופטים מתוך 11 יהיו מסוגלים לבטל חוק של הכנסת, ולא מעבר לכך.

"רפורמת המשילות" כוללת ארבעה מהלכים שלוין מעוניין לקדם במשרדו: שינוי שיטת הבחירה של השופטים, הסדרת הפסילה של חוקים שחוקקה הכנסת ופסקת ההתגברות, ביטול עילת הסבירות, וביטול הכפיפות של היועצים המשפטיים לדרג לא נבחר. לוין אמר לנתניהו שאם לא יקבל גיבוי מלא מכל השותפים בקואליציה ליישום הרפורמה - יתפטר מתפקידו.

מערכת המשפט על הכוונת | האזינו להסכת עוד יום

הפופולריים