מחיר הפנייה להאג: על אילו בכירים ברשות הפלסטינית יוטלו סנקציות?

מחיר הפנייה להאג: הפלסטינים שיספגו סנקציות
הקבינט הודיע כי ישלול הטבות לבכירים ברמאללה - רשימת הסנקציות המלאה • הרשות הפלסטינית עודכנה טרם פרסום הסנקציות נגדה כדי להקטין את הסיכויים של תגובת נגד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בית הדין הפלילי הבין-לאומי בהאג. 2019
צילום: צילום: אי-פי

ישראל הודיעה היום (שישי) על שורה של סנקציות מדיניות נגד הרשות הפלסטינית, בעקבות הפנייה לבית הדין הבינלאומי בהאג. הערב פורסמו ב"חדשות שישי" בכאן 11 לראשונה שמות הבכירים הפלסטינים מהם ישללו הטבות בעקבות המלחמה המדינית עליה הכריזה הרשות נגד ישראל.

ההחלטה לשלול הטבות תינקט נגד בכירים שמובילים את המאבק המשפטי-מדיני נגד ישראל מעבר לים, בהם שר החוץ הפלסטיני ריאד אל-מלכי, השגריר הפלסטיני באו"ם ריאד מנסור, ובכיר נוסף ברשות, זיאד אבו עאמר. 

החלק הלא פחות מעניין הוא מי לא נכללים ברשימת שלילת תעודות ה-VIP ואלו הם אבו מאזן וסביבתו הקרובה כמו מזכ"ל אש"פ, חסיין א-שייח וראש המודיעין הפלסטיני, מאג'ד פרג', כמו גם בכירי מנגנוני הביטחון הפלסטינים.

ישראל עדכנה את הרשות הפלסטינית טרם פרסום הסנקציות נגדה. המטרה של ישראל: למתן את אפקט ההפתעה ברמאללה כדי להקטין את הסיכויים של תגובת נגד פלסטינית שעשויה להוביל להידרדרות נוספת של המצב.

רשימת הצעדים שתנקוט ישראל

1. העברה של כ-139 מיליון שקלים מתוך כספי הרשות הפלסטינית לנפגעי הטרור, לצורך קיום פסק הדין בתיק "ליטבק", שמפצה משפחות של קורבנות טרור שנרצחו מפיגועי טרור פלסטיני.

2. החלה מיידית של קיזוז תשלומי הרשות למחבלים ובני משפחותיהם לשנת 2022 בהתאם לדוח מערכת הביטחון.

3. הקפאה של תוכניות בנייה של הפלסטינים בשטחי C בעקבות ניסיונות השתלטות לא חוקיים של הרשות, בניגוד להסכמים הבינלאומיים.

4. שלילת הטבות לאח"מים שמובילים את המאבק המשפטי-מדיני נגד ישראל.

5. ינקטו פעולות מול ארגונים ביהודה ושומרון שמקדמים פעילות טרור או כל פעילות עוינת, לרבות פעילות מדינית-משפטית נגד ישראל בכסות של פעילות הומניטרית.

הפופולריים