דרעי יבקש להגדיל את שכר המנכ"ל המיועד במשרד הבריאות ב-50 אלף שקל

דרעי יבקש הגדלה משמעותית בשכר של בר סימן טוב

שר הבריאות מעוניין לשדרג את שכר המנכ"ל המיועד, משה בר סימן טוב, ולהשוות אותו לשכר של מנהל בית חולים גדול • לשכת דרעי: "אין סיבה שמנכ"ל ירוויח פחות ממרבית חברי הנהלת המשרד"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טקס חילופי מנכל משרד הבריאות משה בר סימן טוב 18.6.20
צילום: לע"מ

משה בר סימן טוב, שמיועד לחזור לתפקיד מנכ"ל משרד הבריאות, עתיד להשתכר יותר מפי שניים מכל שאר מנכ"לי משרדי הממשלה, כך פורסם הבוקר (רביעי) בתוכנית קלמן ליברמן בכאן רשת ב. 

שר הבריאות אריה דרעי מבקש, בהצעת מחליטים שיביא לישיבת הממשלה, להשוות את שכרו של המנכ"ל המיועד לשכרו של מנהל בית חולים גדול. כלומר, סכום המוערך בכ-90 אלף שקל במקום 40 אלף שקל כמנכ"ל של משרד ממשלתי, למרות שאינו רופא.

הרעיון סביב המהלך הוא להשוות ואף להעלות את שכרו של בר סימן טוב לשכר של קודמיו בתפקיד, פרופ' נחמן אש ופרופ' חזי לוי. אלא ששניהם, נכנסו לתפקיד כרופאים בכירים בשירות הציבורי, והיו זכאים לשכר מיוחד. כאמור, בשונה מהם, בר סימן טוב אינו רופא ומבקש שכר שמנוגד לקבוע בכללים של נציבות שירות המדינה.

השכר החדש עשוי לפרוץ את כללי השכר. מנכ"לים של משרדים ממשלתיים, בהם בכירים מאוד לשעבר במגזר הפרטי, ידרשו להשוות את שכרם לשכר מנכ"ל הבריאות או לחילופין לבכירים בתחום שעליו הם אמונים.

מטעם משה בר סימן טוב לא נמסרה תגובה. מלשכת שר הבריאות נמסר בתגובה כי "אין סיבה שמנכ"ל שאינו רופא ירוויח פחות מכל המנכ"לים שהיו לפניו והרוויחו ככה, ואין סיבה שמנכ"ל ירוויח פחות ממרבית חברי הנהלת המשרד ומנהלי יחידות הסמך הכפופות לו ישירות".

הפופולריים