עם כ"ץ ורגב: הממשלה תאשר את הקבינט המדיני-ביטחוני

עם כ"ץ ורגב: הממשלה תאשר את הקבינט

בין השאר יאושרו גם שישה סגני שרים - ללא חברי הכנסת אלמוג כהן ומאי גולן • יריב לוין יעמוד בראשות ועדת השרים לענייני שב"כ - ולא שרת המודיעין גילה גמליאל
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הקבינט המדיני-ביטחוני
צילום: פלאש 90

הממשלה תאשר היום (שלישי) בישיבתה את הרכב השרים שירכיבו את הקבינט המדיני-ביטחוני, וכן את ראשות הוועדה לענייני השב"כ. בקבינט יקחו חלק בין השאר, מלבד השרים הקבועים בחוק, השרים אריה דרעי, אבי דיכטר, רון דרמר, ישראל כ"ץ ומירי רגב.

בניגוד לממשלות קודמות - מי שישמש כממלא מקום ועדת השרים לענייני השב"כ לא יהיה שר המודיעין. בהצעת ההחלטה שתועלה לאישור הממשלה, יתבקשו השרים לאשר כי יריב לוין הוא זה שיעמוד בראשות הוועדה - ולא שרת המודיעין גילה גמליאל, אשר נכנסה לממשלה רק ברגע האחרון, ולאחר כיפופי ידיים פוליטיים.

נזכיר כי הוועדה לענייני השב"כ היא, בין היתר, זו שמאשרת את סידורי האבטחה של משפחת רה"מ - והיא זו שהסירה את האבטחה הצמודה על ילדיו של נתניהו חצי שנה לאחר שסיים את תפקידו.

הממשלה תאשר גם שישה סגני שרים - אבי מעוז, משה ארבל, משה אבוטבול, יעקב טסלר, אורי מקלב ומיכל ולדיגר. עלות כל סגן שר מוערכת ב-2.6 מיליון שקל בשנה. המינוי של ח"כ מאי גולן, אשר נתניהו הודיע שתהיה סגנית שר במשרד ראש הממשלה, לא מופיע על סדר היום, בשל מגבלה חוקית על מספר סגני השרים.

בשל אותה מגבלה, גם ח"כ אלמוג כהן נשאר בחוץ. כהן אמר שהוצע לו להיות סגן שר במשרד הכלכלה אך הוא מעדיף להישאר בכנסת, זאת למרות שרק רק אתמול אמר בראיון בתוכנית קלמן ליברמן ברשת ב, שהוא מחכה למינוי לסגן שר.

הפופולריים