נתניהו הנחה להכין את כנף ציון לטיסה רשמית

נתניהו הנחה להכין את כנף ציון לטיסה רשמית

בסביבת ראש הממשלה מעריכים: ייקח כ-3 חודשים עד שהמטוס יושמש
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כאבן שאין לה הופכין: מדוע לא משתמשים במטוס "כנף ציון"?
צילום: כאבן שאין לה הופכין: מדוע לא משתמשים במטוס "כנף ציון"?

ראש הממשלה בנימין נתניהו הנחה להכין את מטוס "כנף ציון" לטיסה רשמית ראשונה, כך פורסם היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11. בקרוב יפורסמו מכרזים לתפקידים ויגויס הצוות למטוס. בסביבת נתניהו מעריכים שהתהליך ימשך כשלושה חודשים עד שהמטוס יושמש.


ראש הממשלה הקודם יאיר לפיד הבטיח למכור את המטוס ואף החל לפרק את המערכות שעליו. אחרי שהמטוס לא נמכר, בקרוב נתניהו יתחיל להשתמש בו.

בתוך כך, לשכת נתניהו מסרה היום כי הם עומדים בקשר עם הממשל באיחוד האמירויות. זאת לצורך היערכות לוגיסטית לקראת ביקור רשמי של נתניהו במדינה. אך טיסה זאת לא תיעשה עדיין בכנף ציון.

מטוס כנף ציון, ה"אייר פורס וואן" הישראלי, עדיין מחכה לטיסתו הראשונה. שנת 2014 ועדת גולדברג קבעה שדרוש מטוס ייעודי לראש הממשלה ונשיא המדינה, מתוך הבנה שמטוס שנחכר מחברות תעופה אזרחיות לא מספק את דרישות האבטחה. ההערכה לעלות של מטוס כזה בשנת 2014 עמדה על 175 מיליון שקלים, היום הסכום הגיע לכ-730 מיליון שקלים. 

מה הסיפור של כנף ציון? | האזינו לעוד יום

מדובר במטוס מדגם בואינג 767, שחוגג 21 שנה מאז שהמריא לטיסה ראשונה. אך בו יש מערכות מתקדמות, חלקן סודיות, שמחוברות לצה"ל וגם ללוויינים. המערכות אמורות לאפשר למנהיג המדינה לנהל מלחמה מהאוויר. מטוסים כאלה יש גם למנהיגי גרמניה, צרפת, מדינות המפרץ, והמפורסם שבהם הוא ה"אייר פורס וואן" של נשיא ארצות הברית. 

הפופולריים