ביידן: נתנגד לכל מדיניות שתסכן את האינטרסים ההדדיים

"נתנגד למדיניות שתסכן את האינטרסים ההדדיים"
נשיא ארה"ב ג'ו ביידן שיגר איגרת ברכה לראש הממשלה בנימין נתניהו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ביידן ונתניהו
צילום: חיים זק, פלאש90

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן שלח איגרת לנתניהו לאחר הקמת הממשלה החדשה, והדגיש כי ארה"ב תתנגד לכל מדיניות שתסכן את האינטרסים והערכים ההדדיים שלנו

"כנסת ישראל הצביעה היום על אשרור ממשלת ישראל חדשה בראשות ראש הממשלה בנימין נתניהו. אני מצפה לעבוד עם ראש הממשלה נתניהו, שהיה ידידי מזה עשרות שנים, כדי להתמודד במשותף עם האתגרים וההזדמנויות הרבות העומדות בפני ישראל ואזור המזרח התיכון, כולל איומים מצד איראן", כתב ביידן.

"ארצות הברית פועלת לקידום אזור משגשג ובטוח, עם הטבות לכל תושביה. מתחילת הממשל שלי, עבדנו עם שותפים כדי לקדם את החזון מלא התקווה הזה של איזור של שלום, כולל בין ישראלים לפלסטינים", הוסיף.

"אנו שואפים", כתב הנשיא, "להמשיך בעבודה חשובה זו עם ממשלת ישראל החדשה בהנהגת ראש הממשלה נתניהו. וכפי שעשינו בכל הממשל שלי, ארצות הברית תמשיך לתמוך בפתרון שתי המדינות ולהתנגד למדיניות המסכנת את הכדאיות שלו או סותרת את האינטרסים והערכים ההדדיים שלנו".

בתוך כך, בכיר במועצה לביטחון לאומי של ארה"ב התייחס לממשלה החדשה בישראל וחזר על המסר, לפיו נתניהו אמר לא פעם כי הוא זה שייקבע את מדיניות הממשלה.

בשיחה עם כאן חדשות אמר הבכיר: "אנו מצפים לעבוד עם ישראל כדי לקדם את האינטרסים והערכים שעומדים בלב מערכת היחסים שלנו במשך עשרות שנים. זה כולל מחויבות איתנה לביטחון ישראל".

הבכיר הבהיר עוד כי "אנו תומכים במדיניות המקדמת את הביטחון והאינטגרציה האזורית של ישראל, תומכים בפתרון שתי מדינות שתוביל לשוויון של ביטחון, שגשוג וחירות לישראלים ולפלסטינים".

"כפי שהבהרנו", הוסיף, "איננו תומכים במדיניות המסכנת את כדאיות פתרון שתי המדינות או סותרת את האינטרסים והערכים ההדדיים שלנו".

הפופולריים