הרגע המרגש של יו"ר הכנסת אמיר אוחנה

הרגע המרגש של יו"ר הכנסת אמיר אוחנה

הכנסת בחרה כיו"ר את ההומוסקסואל הראשון לתפקיד. לאחר בחירתו, פנה לבן זוגו אלון והודה לו: "הכנסת הזאת, בראשות היושב ראש הזה, לא תפגע בהם ובאף ילד ואף משפחה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אמיר אוחנה יו"ר הכנסת
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

כנסת ישראל בחרה היום (חמישי) יו"ר כנסת חדש - ח"כ אמיר אוחנה, ההומו סקסואל הראשון בתפקיד. במהלך נאומו הראשון פנה לבן זוגו והודה לו.

"והנה זה עתה", אמר אוחנה, "בחרתם בי – נבחרות ונבחרי ישראל – לתפקיד הרם והמחייב של יושב ראש הכנסת, ראש הרשות המחוקקת – הרשות המייצגת את כל אזרחי ישראל – יהודים, ערבים, דרוזים, צ'רקסים, חילונים, דתיים, חרדים, מזרחים, אשכנזים סטרייטים, להט"בים, ובקיצור את כל אזרחי ישראל, אני מודה לכם על כך מקרב לב.

"ונמצאים איתי אלון, החצי השני של חיי כבר עוד מעט ח"י שנים – העוגן שלי, החכם והטוב, וילדינו אלה ודוד האהובים. הכנסת הזאת, בראשות היושב ראש הזה, לא תפגע בהם ובאף ילד ואף משפחה – נ-ק-ו-ד-ה", הבהיר יו"ר הכנסת הנכנס.

"ואם יש נער או נערה שמסתכלים היום על ההשבעה כאן, דעו שלא משנה מי אתם או מאיפה אתם בכוחכם להגיע לאן שתרצו", אמר עוד אוחנה.

אוחנה גם סיפק התבטאות נגד מערכת המשפט: "כנסת ישראל, חשובה ככל שתהיה, איננה הריבון. גם לא הממשלה. ודאי שלא מערכת המשפט. הריבון הוא העם. העם הוא הריבון. והעם – על חלקיו השונים – האציל את ריבונותו לחברות וחברי הבית הזה. זהו המהלך הדמוקרטי. ואנו, חברות וחברי הכנסת – נבוא לציבור אחת לתקופה ונבקש  - ונקבל או לא נקבל את אמונו. זו מהות הדמוקרטיה".

הפופולריים