קרבות התיקים בליכוד: הצעת הפשרה לאמסלם - והכישלון

הצעת הפשרה לאמסלם, הכישלון - והחלוקה המסתמנת

נתניהו הציע לח"כ להיות שר כלכלה מורחב או שר האנרגיה והתשתיות. אמסלם: "אהיה ח"כ מהמניין - זה מחיר הנאמנות" • הנגבי מונה לראש המל"ל • אוחנה מוביל במרוץ לתפקיד יו"ר הכנסת • ישראל כ"ץ מיועד לרוטציה במשרד החוץ | כל התיקים הצפויים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אירוע הליכוד אחרי הניצחון בבחירות 01.11.22
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

יו"ר הליכוד בנימין נתניהו החל היום (שלישי) בסבב חלוקת התיקים במפלגתו, ונפגש עם חבר הכנסת דוד אמסלם, בניסיון לרצות אותו בתיק אחר, לאחר שהתעניין בתיק המשפטים או בתפקיד יו"ר הכנסת. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם כי נתניהו הציע לאמסלם את תיק הכלכלה באופן מורחב או את משרד האנרגיה והתשתיות. 


אמסלם סירב, וכתב בטוויטר כי "אהיה חבר כנסת מהמניין, כפי שהתחייבתי מראש. זה לצערי המחיר שמשלמים על נאמנות ועמידה בעקרונות". אל משרד המשפטים צפוי להיכנס יריב לוין. חבר הכנסת אמיר אוחנה מוביל במרוץ לתפקיד יו״ר הכנסת. כמו כן, ישראל כ״ץ מיועד לרוטציה במשרד החוץ. מינוי ראשון שנסגר הוא תפקיד ראש המל"ל, אליו ייכנס השר לשעבר צחי הנגבי.

חלוקת התיקים המסתמנת

היום אושר התיקון לחוק יסוד הממשלה בקריאה שנייה ושלישית המאפשר ליושב ראש ש"ס אריה דרעי להתמנות לתפקיד שר למרות הרשעתו, וליושב ראש הציונות הדתית, בצלאל סמוטריץ', לתפקיד שר במשרד הביטחון. חבר הכנסת יריב לוין מהליכוד התפטר מתפקידו כיו"ר הכנסת.

כמה זמן לוקח להרכיב ממשלה? | האזינו לעוד יום

חבר הכנסת ישראל כ"ץ איים לא להיכנס לממשלה אם לא יקבל את תיק החוץ. כך פורסם אתמול בחדשות הערב בכאן 11. "זה או חוץ או בחוץ", אמר כ"ץ. גם חברי כנסת המקורבים לכ"ץ, כמו דוד ביטן, כועסים על נתניהו בעקבות המהלכים האחרונים וחלוקת התיקים המסתמנת בליכוד. 

 

הפופולריים