רגע היסטורי: שגרירת ישראל הגישה את כתב האמנה לנשיא טורקיה

שגרירת ישראל הגישה את כתב האמנה לנשיא טורקיה

משרת השגריר באנקרה לא אוישה בארבע השנים האחרונות מאז גורש משם איתן נאה בשל מחאה טורקית על הרג מפגינים בגבול עזה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שגרירת טורקיה ליליאן וארדואן
צילום: שגרירת טורקיה ליליאן וארדואן

שגרירת ישראל בטורקיה, אירית ליליאן, הגישה היום (שלישי) את כתב האמנתה לנשיא טורקיה רג'יפ טאיפ ארדואן. משרת השגריר באנקרה לא אוישה בארבע השנים האחרונות מאז גורש משם איתן נאה בשל מחאה טורקית על הרג מפגינים בגבול עזה.

שגריר טורקיה בישראל יגיש את כתב אמנתו לנשיא המדינה יצחק הרצוג בעוד כשבועיים. את ההחלטה לשוב ולהעלות את הקשרים הדיפלומטיים בין שתי המדינות לדרג של שגרירים קיבלו ראש הממשלה יאיר לפיד והנשיא ארדואן לפני כשלושה חודשים.

הנשיא הטורקי שיגר לפני כחודש וחצי איגרת ברכה ליו"ר הליכוד בנימין נתניהו ובירך אותו על ניצחונו בבחירות. ארדואן מסר כי הוא "מאמין שהממשלה החדשה תמשיך את שיתוף הפעולה בין המדינות בכל התחומים, בדרך שתביא שלום ויציבות לאזורנו". 

האיום הטורקי | האזינו לפרק בהסכת "עוד יום"

האיגרת של ארדואן שוגרה כחודשיים לאחר שהנשיא הטורקי, לפי דיווחים, אמר שיבקר בישראל אחרי הבחירות. דברים אלה אמר במהלך פגישה עם מנהיגים יהודים בניו יורק, אליה הגיע לרגל השתתפותו בעצרת האו"ם לפני כחודשיים, שם נפגש גם עם ראש הממשלה יאיר לפיד.

פגישה זאת הייתה הפעם הראשונה בה נפגש ראש ממשלה ישראלי עם נשיא טורקיה מאז שנת 2008. לפני כחודש גם שר הביטחון בני גנץ נפגש עם ארדואן על אדמת טורקיה, ובתחילת השנה נפגש איתו גם נשיא המדינה יצחק הרצוג.

הפופולריים