ליברמן: ההסכם עם יהדות התורה עולה 20 מיליארד

ליברמן: ההסכם עם יהדות התורה עולה 20 מיליארד

שר האוצר היוצא תקף את ההסכמים הקואליציונים עם המפלגות החרדיות וטען כי הממשלה החדשה והחקיקה העתידית צפויים להביא ל"צונאמי מדיני"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אביגדור ליברמן, 12.09.22
צילום: צילום: תומר נויברג, פלאש 90

שר האוצר אביגדור ליברמן תקף היום (שלישי) את ההסכמים הקואליציוניים עליהם חתם בנימין נתניהו עם המפלגות בממשלתו המסתמנת, ובפרט את ההסכם הקואליציוני עם יהדות התורה, בטענה כי עלותו מגיעה לכל הפחות ל-20 מיליארד שקלים.

בשיחה עם עיתונאים אמר היום ליברמן כי "ההסכמים הקואליציוניים המתגבשים הם מבחינתי ניסיון להקריס את הכלכלה הישראלית". הוא פירט כי הגדלת  מימון מוסדות החינוך שאינם מלמדים לימודי ליבה מגיעה ל-6 מיליארד שקלים בשנה, הגדלת הקצבאות לתלמידי ישיבה ואברכים 750 מיליון שקלים בשנה, הגדלת תקציבי הישיבות והמוסדות התורניים 620 מיליון שקלים, ועלות התוספת של כל מפקח על החינוך העצמאי כפי שנדרש בהסכם היא 400 אלף שקלים למפקח".

"כשמגיעים למצב שחצי עם הולך לצבא וחצי לישיבות זו פגיעה בחוסן הלאומי", הוסיף שר האוצר היוצא. "אם מוסיפים לזה משבר כלכלי זו פגיעה בביטחון הלאומי, לכן צריך לטפל בתקציב החדש בכובד ראש". עוד אמר: "זה לתת לחתול לשמור על השמנת, זה מפעל לייצור ג'ובים". 

בהתייחס ליוזמות החקיקה של הממשלה הנכנסת אמר ליברמן: "לדעתי אנחנו לקראת צונאמי מדיני הדברים מאוד מאוד מטרידים כל מה שאני שומע מכל חבריי בברלין בוושינגטון בבריסל בלונדון, דברים מאוד מטרידים". לדבריו, דירוג האשראי של ישראל עלול להיפגע כתוצאה מהמהלכים האחרונים: "חברות דירוג האשראי מסתכלות על מה שקורה כאן באופן מאוד ביקורתי ואני מקווה מאוד שלא נגיע להורדת דירוג, הם עוקבים אחרי מה שקורה כאן באופן הדוק והם לא מחוייבים לחברי מרכז הליכוד". 

ליברמן תקף את ראש הממשלה הנכנס ואמר: "נתניהו כרגע רוצה דבר אחד, כל ההסכמים כל הפעילות שלו הכל מכוון לעסקת טיעון עם הפרקליטות הוא רוצה להגיע לעסקת טיעון מנקודת כוח, הוא רוצה להגיע לעסקת טיעון בלי קלון, עם קלון הוא לא יכול להמשיך בחיים הפוליטיים או הפרטיים, הוא לא יוכל להיות דירקטור בשום חברה בינלאומית עם קלון ולכן הוא מכר הכל מכר את המדינה, כל המפלגה שלו, כדי לנהל מו"מ עם הפרקליטת מעמדת כוח עם אקדח מול הרקה".

הפופולריים