רופא לא יעניק טיפול ללהט"ב? סטרוק לכאן רשת ב: אסור לכפות

רופא לא יעניק טיפול ללהט"ב? סטרוק: אסור לכפות
חשיפת כאן חדשות על חוק האפליה | רוטמן לכאן רשת ב: בעל מלון יוכל לסרב לארח הומואים • סטרוק: "צריכים להפסיק להתייחס להלכה היהודית כאל משהו שהוא פחות ערך" • נתניהו גינה את דברי סטרוק: "לא תהיה שום פגיעה בלהט"בים או בזכויותיהם של כל אזרחי ישראל"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אורית סטרוק ושמחה רוטמן
צילום: צילום: גרשון אלינסון ואוליבייה פיטוסי, פלאש 90

חברת הכנסת אורית סטרוק הגיבה הבוקר (ראשון) לחוק האפליה שנחשף בכאן חדשות, וטענה בריאיון לקרן נויבך בתוכנית סדר יום בכאן רשת ב: "כל עוד יש מספיק רופאים אחרים שיכולים לתת שירות - אסור לכפות על רופא או רופאה לתת טיפול שעומד בניגוד לעמדתם הדתית". 

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ אורית סטרוק לכאן רשת ב

"צריכים להפסיק להתייחס להלכה היהודית כאל משהו שהוא פחות ערך", המשיכה סטרוק. "ספר החוקים של מדינה מבטא את הקוד המוסרי שלה".

לפי סטרוק, התיקון לחוק כולל שלושה סעיפים: הראשון הוא הפסקת הגדרת הפרדה מגדרית כאפליה. השני הוא לאפשר לבנות שכונות עבור ציבור דתי בלבד. השלישי מדבר על החופש של אדם להימנע מפעולות שנוגדות את אמונתו.


חבר הכנסת שמחה רוטמן התייחס לתיקון לחוק בריאיון לאסף ליברמן וקלמן ליבסקינד ואמר: "עסק שפתוח לציבור אסור לו להפלות ממגוון שלם של טעמים. התיקון מבקש להגיד שכאשר יש מניעה דתית לאדם מלבצע פעולה מסויימת - יהיה מותר לו לא לתת שירות". כשנשאל אם בעל מלון דתי יוכל לסרב לארח הומואים הוא השיב: "אם זה פוגע ברגשותיו הדתיים - כן". 

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ שמחה רוטמן לכאן רשת ב

ראש הממשלה המיועד בנימין נתניהו הגיב לדברי סטרוק: "דבריה של חברת הכנסת אורית סטרוק אינם מקובלים עליי ועל חבריי בליכוד. ההסכמים הקואליציוניים לא מאפשרים להפלות לרעה להט״בים או לפגוע בזכויותיהם לקבל שירותים ככל אזרח בישראל. הליכוד יבטיח שלא תהיה שום פגיעה בלהט״בים או בזכויותיהם של כל אזרח בישראל".

ראש הממשלה יאיר לפיד הגיב גם הוא לדברים: "נתניהו חלש ומוביל אותנו למדינת הלכה חשוכה".

יושבת ראש האגודה למען קהילת הלהט"ב, הילה פאר, התייחסה להתבטאויות של חברי הכנסת סטרוק ורוטמן: "הנסיון להכשיר אפליה מכוערת בחסות החוק נגד אוכלוסיה שלמה בחברה הישראלית הוא מעשה בזוי ולא יהודי. מבקשים לסמן להט״בים כדי שנהיה בביתנו בלבד, כמו בימים חשוכים בהיסטוריה האנושית ולא נסכים לכך בשום צורה. רה״מ המיועד נתניהו הוא זה שהצהיר שימנע כל פגיעה בזכויות להט״ב, בהיותו רה״מ של כל אזרחי ישראל, ובכוחו למנוע את החרפה הזאת. השתיקה הזו היא לגיטימציה לאפליה".

בשבוע שעבר נחשף בכאן חדשות שראש הממשלה המיועד בנימין נתניהו סיכם עם יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' על תיקון לחוק שיאפשר לבעלי עסקים פרטיים לא לספק שירות בשל "אמונה דתית". החוק יאפשר לדוגמה לאולמות לא לקיים אירועים של קהילת הלהט״ב. כיום בעל עסק שלא מספק שירות במצב כזה עשוי לספוג קנס כבד.

הפופולריים