בקואליציה מתכוונים לבטל את מוסד ראש הממשלה החליפי

בקואליציה מתכוונים לבטל מוסד רה"מ החליפי

הצעת החוק שהוגשה תחזיר את חוק יסוד הממשלה לנוסחו המקורי - לפני השינוי של הליכוד שאיפשר את ממשלת נתניהו-גנץ. ח"כ אליהו רביבו מהליכוד: "הוכח שמוסד זה אינו יעיל ואף פוגע במבנה השלטוני בישראל"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משכן הכנסת 2018
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

לאחר השבעת הממשלה, בקואליציה מתכוונים לבטל את מוסד ראש הממשלה החליפי. כאן פורסם היום (שבת) בחדשות השבת בכאן 11. הצעת החוק שהוגשה בימים האחרונים תחזיר את חוק יסוד הממשלה לנוסחו המקורי - לפני שהליכוד תיקן אותו כדי לאפשר את ממשלת נתניהו-גנץ.


מדובר בהצעה פרטית של חברי הכנסת אליהו רביבו ויואב קיש, שהוגשה בתיאום ולבקשת הקואליציה. בדברי ההסבר של ההצעה נכתב על תפקיד ראש הממשלה החליפי: "פתרון זה הסתבר כלא יעיל ואף השיג מטרות הפוכות מייעודו המקורי. הנזקים שנצברו לאורך ניסיונות ממשלות החילופים פגעו באמון הציבור ובמשילות. ממשלות החילופים פגעו באופן נחרץ ברצון הבוחר וסחפו את מדינת ישראל לרצף מערכות בחירות מיותרות והרסניות".

חבר הכנסת אליהו רביבו מהליכוד, שהגיש את הצעת החוק בשם הליכוד, מסביר: "ממשלת החילופים ומוסד ראש הממשלה החליפי הם שתי טעויות שהגיעו לעולם בשל מצב פוליטי סבוך. לאחר שהוכח עד כמה מוסדות אלו אינם יעילים ואף פוגעים במבנה השלטוני בישראל, אני פועל לביטולם ויפה שעה אחת קודם. אזרחי ישראל ראויים לממשלה יציבה ומתפקדת שתפעל עבורם, ובכוונתי לפעול כך שמוסדות השלטון ישובו למצבם הקודם והאיתן, זה שהיה כאן קודם סאגת הבחירות החוזרות ונשנות".

 ח"כ אליהו רביבו

עוד פורסם במהדורה, יושב ראש יהדות התורה יצחק גולדקנופף הציע למפלגות אחרות את המקום שלו בקבינט המדיני ביטחוני בתמורה לתפקיד אחר - כך נחשף בחדשות השבת בכאן 11. בקבינט המסתמן יהיו 11 חברים בלבד, כאשר רק אחת מהם היא אישה, זהו הרכב מצומצם באופן יחסי ועל כן יש קרב על כל מקום בו.

הפופולריים