בן גביר על חוק האפליה של סמוטריץ': אמור לתקן עוול, יישר כוח

בן גביר על חוק האפליה של סמוטריץ': יתקן עוול

בחדשות הערב נחשף אמש הסעיף של יו"ר הציונות הדתית שיאפשר בחוק אפליית להט"בים. יו"ר עוצמה יהודית: יישר כוח • ח"כ קריב: צריכים להחליט אם אנחנו רוצים לחיות בחברה שמכבדת כל אדם או לא | האזינו לריאיונות בכאן רשת ב
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סמוטריץ' בן גביר
צילום: צילום: אי-פי

בחדשות הערב בכאן 11 נחשף אמש כי ראש הממשלה המיועד בנימין נתניהו סיכם עם יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' על תיקון לחוק שיאפשר לבעלי עסקים פרטיים לא לספק שירות בשל "אמונה דתית". החוק יאפשר לדוגמה לאולמות לא לקיים אירועים של קהילת הלהט״ב. כיום בעל עסק שלא מספק שירות במצב כזה עשוי לספוג קנס כבד.

יו"ר עוצמה יהודית חבר הכנסת איתמר בן גביר התייחס היום (שישי) לתיקון החוק ואמר כי "הוא אמור לתקן עוול, יישר כוח לסמוטריץ'". בריאיון לזאב קם בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב הוסיף בן גביר כי על החוק להט"ב: "מדובר בבעל בית דפוס בבאר שבע, אדם דתי, שאמרו לו בוא תדפיס מודעות למצעד הגאווה, הוא אמר שהוא לא רוצה וקיבל קנס על זה שסירב. איפה זכויות האדם על הקניין שלו? טוב מאוד שיש חוק שמאפשר את החירות".

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ בן גביר בכאן רשת ב

בן גביר הסביר כי "לאנשים יש חופש להחליט, ואם אני אבוא ולדוגמה אבקש להדפיס מודעות על צעדת דגלים ביום ירושלים, יבוא בעל עסק ויגיד לי לא רוצה – זכותו. השמאל מדברים דמוקרטיה אבל מתנהלים בדיקטטורה. בעיני חופש הביטוי זה זכות יסוד. לא מעלה על דעתי שצריך לחייב מישהו להדפיס משהו בניגוד לאמונה שלו".

מנגד, חבר הכנסת גלעד קריב ממפלגת העבודה אמר בריאיון לזאב קם כי "גם בעסק פרטי, יש כללים בסיסיים, שאין אפליה. אנחנו צריכים להחליט אם אנחנו רוצים לחיות בחברה שמכבדת כל אדם או בשם השימוש המזויף של בן גביר במונח 'דמוקרטיה'".


הפופולריים