נתניהו הודיע לנשיא הרצוג: עלה בידי להקים ממשלה

נתניהו הודיע לנשיא: עלה בידי להקים ממשלה
הושגו הסכמות עקרוניות, אך ההסכמים הקואליציוניים עדיין לא נחתמו באופן סופי • גורמים בליכוד טוענים כי נתניהו צפוי להיענות לדרישת בן גביר לכהן בתפקיד מ"מ יו"ר ועדת השרים לחקיקה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו והרצוג
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש הממשלה המיועד בנימין נתניהו הודיע הלילה (רביעי) לנשיא יצחק הרצוג כי עלה בידו להקים ממשלה. נתניהו והשותפות טרם חתמו באופן סופי על ההסכמים הקואליציוניים, אך הגיעו להסכמות עקרוניות לפני ההכרזה. ראש הממשלה המיועד ונציגי יהדות התורה ועוצמה יהודית יישארו לדיונים, כאשר גורמים בליכוד טוענים כי נתניהו צפוי להיענות לדרישת בן גביר לכהן בתפקיד מ"מ יו"ר ועדת השרים לחקיקה, דבר שיקנה לו זכות  וטו מוגבלת ולא גורפת בה.

בשיחה עם הנשיא, אמר ראש הממשלה המיועד להרצוג: ״כבוד הנשיא, בזכות התמיכה הציבורית העצומה לה זכינו בבחירות האחרונות, אני מודיע לך שעלה בידי להקים ממשלה שתפעל לטובת כל אזרחי ישראל״. הממשלה הבאה תורכב מהסיעות: הליכוד, ש״ס, הציונות הדתית ויהדות התורה. 

מוקדם יותר פורסם בחדשות הערב שנתניהו דן בשבוע האחרון עם בכירים בקואליציה המיועדת באפשרות למנות את יו"ר ש"ס אריה דרעי לראש הממשלה החליפי ללא רוטציה - אם בג"ץ לא יאשר את מינויו לשר. בשבוע הבא יאושר בכנסת חוק דרעי בקריאה שנייה ושלישית. מיד לאחר מכן יוגשו העתירות לבג"ץ, שיכריע בשאלה אם מינוי דרעי, שהורשע בעבירות מס, לשר "סביר".

דרעי מעוניין להיות בממשלה, אבל מעדיף שלא לבטל את ״עילת הסבירות״. המהלך של נתניהו ודרעי ימנע מהאחרון להיות שר, אבל הוא יהיה חלק מהממשלה ומהקבינט המדיני-ביטחוני, ויהיה בעל זכות וטו על החלטות הממשלה. אם המהלך יצא לפועל, דרעי יצטרך למנות שרים במקומו למשרדי הפנים והבריאות.

הפופולריים