נתניהו צפוי להודיע: "עלה בידי" להרכיב ממשלה

נתניהו צפוי להודיע: "עלה בידי" להרכיב ממשלה

בליכוד ינסו לפני כן לחתום לפחות על אחד מהסכמי העקרונות מול המפלגות השותפות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו, ליל הבחירות 01.11.22
צילום: -

יו"ר הליכוד בנימין נתניהו צפוי להודיע מחר (רביעי) לנשיא יצחק הרצוג כי עלה בידיו להרכיב ממשלה. השיחה צפויה להיות טלפונית, והיא ככל הנראה תצולם בידי אנשי לשכת נתניהו.

לפני כן, בליכוד ינסו לחתום לפחות על אחד מהסכמי העקרונות מול המפלגות השותפות. בתוך כך, בכירי המפלגה לוחצים על נתניהו להשביע ממשלה כבר בשבוע הבא, על אף שיוכל עקרונית להמתין עד יום שני בשבוע שלאחר מכן.

נציגי הליכוד ונציגי המפלגות החרדיות החליטו לדחות את סיכום פרטי מתווה חוק גיוס החרדים לאחר הקמת הממשלה ולא לכלול את עקרונות החוק בהסכם הקואליציוני.  הוויכוח בין הצדדים על פרטי החוק לא נפתר כרגע אלא נדחה בכמה חודשים.

בהסכם עצמו יסתפקו הצדדים בכמה משפטים שידברו על העיקרון של חשיבות לימוד התורה ועל הצורך להבטיח שלומדי תורה יוכלו להמשיך ללמוד וכן התחייבות לחוקק את חוק יסוד לימוד התורה לצד חוק הגיוס.

כל זה בלי להיכנס לפרטי מתווה חוק הגיוס עצמו. ההחלטה נבעה בין היתר מהרצון שלא לעורר מהומה ציבורית ותקשורתית דווקא בעיתוי הזה סביב הנושא וסביב מתווה אפשרי, לאחר שנושאים אחרים בהסכם הקואליציוני כבר זכו לתשומת לב תקשורתית רבה ועיכבו עד היום את החתימה על ההסכם.

הפופולריים