הכפרים הישראלים בדרך לסעודיה

הכפרים הישראלים בדרך לסעודיה

כפר כמא ונאות סמדר ייצגו את ישראל ביריד של האו"ם שייערך במדינה המוסלמית. שר התיירות רזבוזוב: "להכרה בכפרים יש חשיבות עצומה. להזמנה להשתתף בכנס שנערך בערב הסעודית - חשיבות גדולה עוד יותר"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ריאד, ערב הסעודית
צילום: צילום: אי-פי

שני כפרים ישראליים צפויים להשתתף ביריד של ארגון התיירות העולמי של האו"ם - שייערך בסעודיה. הבוקר (שלישי) דווח בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי בסוף חודש פברואר (27-28) ייערך בסעודיה אירוע של ארגון התיירות העולמי של האו"ם (UNWTO) ואליו יגיעו גם נציגים משני כפרים בישראל, וגם נציגים של משרד התיירות הישראלי, בעקבות העובדה שהכפרים הישראלים נכנסו לרשימה לשנת 2022 של כפרים תיירותיים שמומלץ לבקר בהם.

הכפרים הישראלים שזכו במסגרת התחרות הם כפר כמא הצ'רקסי, הסמוך לכפר תבור, בעל אדריכלות ייחודית, מפגש קולינרי ותרבותי עם התרבות הצ'רקסית וגם מרכז לשימור המורשת. כפר כמא יכלל ברשימה היוקרתית של האו"ם לשנה הקרובה. גם הקיבוץ נאות סמדר שבנגב, שמגדיר עצמו כמקום אקולוגי-אורגני, נכנס לתוכנית השדרוג של האו"ם שיסייעו לו לקדם את יכולותיו התיירותיות - ונציגיו גם כן ישתתפו באירוע בערב הסעודית.

התחרות נועדה למנף את התיירות הכפרית (עד 15,000 תושבים) - כ-60 מדינות הגישו הצעות לתחרית, אחת מהן היא ישראל שמשרד התיירות הגיש מטעמה את כפר כמא, קיבוץ נאות סמדר שבנגב והיישוב ציפורי (שלא זכה).

שר התיירות יואל רזבוזוב אמר לכאן חדשות כי: "להכרה בכפרים הללו כמקומות שכדאי לתיירים להגיע יש חשיבות עצומה. אך להזמנה להשתתף בכנס שנערך בערב הסעודית, יש חשיבות גדולה עוד יותר ואני מקווה שיציאתה של משלחת ישראלית לערב הסעודית תהיה צעד נוסף בנורמליזיציה בין שתי המדינות".

הפופולריים