חוקי דרעי וסמוטריץ' עברו בקריאה ראשונה - אחרי שסער נאם כ-4 שעות כדי לעכב את ההצבעה

חוקי דרעי וסמוטריץ' עברו בקריאה ראשונה

החוקים יאפשרו ליו"ר ש"ס לכהן כשר למרות שנגזר עליו מאסר על תנאי וליו"ר הציונות הדתית לכהן כשר נוסף במשרד הביטחון. שר המשפטים קיים פיליבסטר כדי לעכב את ההצבעה, שעברה ברוב של 63 תומכים מול 52 מתנגדים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הצבעה חוק דרעי וסמוטריץ' כנסת 16.12.22
צילום: -

מליאת הכנסת העבירה הלילה (שישי) בקריאה ראשונה את "חוק דרעי", שיאפשר ליו"ר ש"ס אריה דרעי לכהן כשר ואת החוק שיאפשר ליו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ לכהן כשר נוסף במשרד הביטחון. שר המשפטים גדעון סער נאם על דוכן המליאה במשך כארבע שעות וקיים פיליבסטר כדי לעכב את ההצבעה.

כשלוש שעות לאחר שהחל שר המשפטים את נאומו, ראש הממשלה יאיר לפיד נכנס למליאה ואמר לו בהומור שהוא לא הבין מספיק את ההסבר שלו מדוע חוקי דרעי וסמוטריץ' אינם ראויים ולכן הוא מבקש שיחזור על כל הסבריו מההתחלה.

שני החוקים הם חלק מחבילה של ארבע הצעות חוק שהקואליציה המיועדת מבקשת להעביר במטרה לספק לראשי המפלגות את התשתית החוקית הדרושה כדי להשביע ממשלה. ארבעת החוקים שהיא מבקשת לשנות, שעברו בקריאה טרומית ביום שלישי, הם: "חוק דרעי" שמטרתו להכשיר את דרעי לכהן כשר על אף הרשעתו בפלילים; החוק שירחיב את סמכויותיו של יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר על המשטרה; החקיקה שתאפשר לסמוטריץ' להתמנות לשר נוסף במשרד הביטחון; ו"חוק הפיצול", שיחסום את האפשרות של ארבעה חברי כנסת להתפצל מתוך סיעה.

הפופולריים