סקר פלסטיני: מנהיג חמאס מנצח את אבו מאזן

סקר פלסטיני: מנהיג חמאס מנצח את אבו מאזן

סקר שערך מכון מחקר פלסטיני גילה, כי אילו הבחירות היו מתקיימות היום - מנהיג חמאס היה זוכה לאחוזי תמיכה גבוהים יותר מראש הרשות המכהן. עוד עולה כי רוב הפלסטינים תומכים בהקמת קבוצות טרור כמו "גוב האריות"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבו מאזן ואיסמעיל הנייה
צילום: צילום: אחמד כאתיב, פלאש 90

נתונים שהתפרסמו ברשות הפלסטינית מעלים כי רוב הציבור הפלסטיני תומך בהמשך הפעילות של קבוצות ההתנגדות כגון "גוב האריות". כך עולה מסקר שערך המרכז הפלסטיני למדעים מדיניים בשטחי הרשות הפלסטינית. עוד עלה מהנתונים כי אילו הבחירות היו מתקיימות היום, והיו מתמודדים בהן אבו מאזן והניה – היה זוכה מנהיג חמאס לתמיכה גדולה יותר מראש הרשות הפלסטינית.

הסקר העלה כי 72% מהציבור הפלסטיני תומך בהקמת קבוצות חמושות כמו "גוב האריות", שלא יסורו למרותה של הרשות הפלסטינית ולא יהוו חלק מכוחות הביטחון הפלסטינים. רק 22% התנגדו.

עוד עולה כי 59% ציינו שהם חוששים שהקמת קבוצות כאלה תביא לעימותים מזויינים פנימיים עם כוחות הביטחון הפלסטיניים, בעוד 39% אמרו שאינם חוששים. 79% מהציבור הפלסטיני מתנגד שהקבוצות החמושות (דוגמת "גוב האריות") ייכנעו וימסרו את נשקם לרשות הפלסטינית כדי להימנע מחיסולם בידי ישראל, בעוד ש-17% אחוזים תומכים בכך.

רוב מכריע, 87%, טוענים שלרשות הפלסטינית אין זכות לעצור את הקבוצות החמושות כדי למנוע מהן לבצע פעולות מזויינות נגד ישראל או במטרה לספק להן הגנה, בעוד ש-10% תמכו בכך. הרוב, 59% צופים שהקבוצות החמושות יתפשטו לאזורים נוספים בגדה בעוד ש-15% צופים שישראל תצליח לעצור או לחסל את חברי הארגונים החמושים בגדה. רק 14% צופים שהרשות הפלסטינית תצליח לבלום את הקבוצות החמושות בגדה.

מופע של איש אחד | האזינו ל"עוד יום"

בנוסף, הסקר מגלה כי מצבו של אבו מאזן בקרב דעת הקהל צריך להדאיג את הרשות. על פי הנתונים, לו נערכו הבחירות לנשיאות בשטחי הרשות הפלסטינית והתמודדו בהן יושב ראש הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס וראש הלשכה המדינית בחמאס, איסמאעיל הניה - היה זוכה עבאס ל-36% אחוזים מהקולות. הניה היה זוכה ל-54% אחוזי תמיכה. בחלוקה על פי אזורים, ברצועת עזה היה מקבל עבאס 36% והניה 60%. בגדה היה מקבל עבאס 36% והניה 46%.

לו הייתה ההתמודדות בין מרוואן ברגותי, הכלוא בישראל והניה, היה זוכה הראשון ל-61% מהקולות והניה ל-34%. לו נערכו הבחירות לפרלמנט הפלסטיני, רשימת חמאס הייתה זוכה ב-34%, פת"ח – 34% ושאר הרשימות היו זוכות ב-10%.

הפופולריים