נתניהו נזף בח"כים החרדים: "דרישות מוגזמות"

נתניהו נזף בח"כים החרדים: "דרישות מוגזמות"

חברי הכנסת תקפו בחזרה: "ממתינים שבועיים לתשובות מהליכוד. אנשי ליכוד רוצים להסית נגד הציבור החרדי"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו بنيامين نتنياهو
צילום: AP

יו"ר הליכוד בנימין נתניהו שוחח אתמול (שני) עם חברי כנסת חרדים אתמול ונזף בהם על "סחבת" ו"דרישות מוגזמות". בהמשך האשים אותם בגרימת נזק לליכוד. נתניהו זימן את החרדים בבהילות בשעות הערב, הם ביקשו לדחות ליום לאחר מכן וסורבו. 

חברי הכנסת לא נשארו חייבים ותקפו: "אנחנו ממתינים שבועיים לתשובות מהליכוד, כל ההדלפות מגיעות מאנשי הליכוד שרוצים להסית כנגד הציבור החרדי במטרה לצמצם את דרישות המו"מ. הליכוד כמו ליברמן בתחפושת". בסוף השיחה נתניהו הבהיר לח"כים שסעיף הנכד לא יבוטל והציע שינוי מינורי בחוק. החרדים הבטיחו להחזיר תשובה. גם בנוגע לחוק הגיוס הצדדים לא הגיעו להסכמה.

שיחה מתוחה נוספת שקיים נתניהו לפני כמה ימים הייתה עם יו"ר הכנסת המיועד יריב לוין. בחדשות הערב פורסם אתמול כי לוין דרש לקיים רפורמה נרחבת במערכת המשפט - וסורב על ידי יו"ר הליכוד. אחת מהדרישות של לוין היא מתן גיבוי מלא לתוכנית להעביר את בחירת שופטי העליון לידי הדרג הפוליטי בדומה למה שמתרחש בארצות הברית.

לוין הבהיר שיבצע את הרפורמה שלו במלואה אם ימונה לשר המשפטים: "אם אני אשנה את שיטת בחירת השופטים, ייתכן שאקבל 15 מכתבי התפטרות. אני לא מתרשם מזה". נתניהו השיב: "אולי תשנה את שיטת הבחירה בנוגע לחלק מהשופטים". בכיר הליכוד סירב לשינוי חלקי בלבד, והוסיף: "אתה זוכר למה סרבתי בפעם הקודמת לקחת את משרד המשפטים". 

הפופולריים