לוין דורש להעביר את בחירת שופטי העליון לפוליטיקאים

לוין דורש להעביר את בחירת שופטי העליון לח"כים

בכיר הליכוד אמר לנתניהו: "ייתכן שאקבל 15 מכתבי התפטרות משופטים, לא מתרשם מזה". נתניהו הציע לבצע שינוי חלקי - לוין סירב
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יריב לוין ובנימין נתניהו בכנסת, נובמבר 2022
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרטים חדשים מהשיחה המתוחה בין בנימין נתניהו ויריב לוין: בחדשות הערב פורסם אמש כי יו"ר הכנסת המיועד יריב לוין דרש לקיים רפורמה נרחבת במערכת המשפט - וסורב על ידי יו"ר הליכוד. אחת מהדרישות של לוין, שנחשפה היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11, היא מתן גיבוי מלא לתוכנית להעביר את בחירת שופטי העליון לידי הדרג הפוליטי בדומה למה שמתרחש בארצות הברית. 

לוין הבהיר שיבצע את הרפורמה שלו במלואה אם ימונה לשר המשפטים: "אם אני אשנה את שיטת בחירת השופטים, ייתכן שאקבל 15 מכתבי התפטרות. אני לא מתרשם מזה". נתניהו השיב: "אולי תשנה את שיטת הבחירה בנוגע לחלק מהשופטים". בכיר הליכוד סירב לשינוי חלקי בלבד, והוסיף: "אתה זוכר למה סרבתי בפעם הקודמת לקחת את משרד המשפטים". 

לוין הכחיש את הפרטים. לשכת נתניהו סרבה להגיב.

הבוקר פורסם בכאן רשת ב כי יועציו של נתניהו טוענים שלוין "אינו נאמן" ופעלו בימים האחרונים נגד מינוי לוין ליו"ר כנסת קבוע. עוד פורסם כי מתקפה על לוין מגיעה גם מצד חברי כנסת במפלגה וכי היחס כלפיו מושפע מכך. 

לוין נעדר מפגישות של נתניהו עם חברי כנסת וגורמים נוספים שבהן היה משתתף בשבוע האחרון. בשבוע האחרון נשלחו כמה מהיועצים לפוליגרף וחברות כנסת מאשימות את היועצים הבכירים של נתניהו בהדלפות מתוך החדרים הסגורים.

הפופולריים