התשובה הצפויה של היועמ"שית ל"חוק דרעי"

התשובה הצפויה של היועמ"שית ל"חוק דרעי"

הערכה היא שיהיה קושי לקבוע שיש מניעה משפטית מוחלטת לחוקק את החוק | כל הפרטים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אריה דרעי
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

חוק דרעי יגיע מחר לכנסת. בחדשות השבת בכאן 11 פורסם אתמול (שבת) כי הערכה היא שיהיה קושי לקבוע שיש מניעה משפטית מוחלטת לחוקק את החוק. זאת בעיקר כי יש חוק מקביל שחל על חברי כנסת, וכן כי יש קושי להגדיר בצורה חד משמעית את החוק כפרסונלי. במהלך השבוע תגבש היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב מיארה באופן סופי את עמדתה, לקראת הדיונים בנושא שצפויים להיערך בכנסת.

לפני כשלושה שבועות העבירה בהרב מיארה ליו"ר הליכוד בנימין נתניהו את חוות דעתה על שאלת מינויו של דרעי לתפקיד שר האוצר. בחוות הדעת הדגישה היועצת המשפטית לממשלה כי החוק קובע שעל כל מי שהוטל מאסר אסור לכהן בתפקיד שר במשך שבע שנים, אלא אם זו עבירה שאין עמה קלון. בכך היא דחתה את המכתב ובו חוות הדעת המשפטית שהעביר לה עורך דינו של דרעי, נבות תל צור, דרך נתניהו.

במכתב של עורך דינו של דרעי נטען כי הסעיף המקורי שלא מאפשר את המינוי מתייחס רק למאסר בפועל, ואילו דרעי נידון רק למאסר על תנאי. היועצת מסרה גם שעל מנת לפתור את הסוגייה יש לפנות ליו"ר ועדת הבחירות, השופט יצחק עמית.

בתחילת השנה הודה דרעי בעבירות מס והורשע. נגזרו עליו 12 חודשי מאסר על תנאי למשך שלוש שנים ועוד 180 אלף שקלים קנס. במשפט אמר השופט שמואל הרבסט: "הנאשם, איש ציבור מזה כשנים רבות, מדיר עצמו מעתה מרצון מעיסוק בצרכי ציבור".

הפופולריים