עוד הסדר טיעון בפרשת ביטן: יוסף רענן יודה שהלבין הון לטובת ארנון גלעדי

יוסף רענן יודה שהלבין הון לטובת ארנון גלעדי

לפי ההסדר, יוסף רענן יודה בהלבנת הון וירצה 4 חודשי מאסר בפועל
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פלאש 90
צילום: פלאש 90

הפרקליטות הגיעה היום (חמישי) להסדר טיעון עם יוסף רענן, אחד הנאשמים בפרשת "צדק עירוני" שבה נאשם ח"כ דוד ביטן. על פי ההסדר, רענן, שריכז את תקציב הליכוד בבחירות לרשויות המקומיות ב-2013, יודה בהלבנת הון, והצדדים יבקשו בהסכמה מבית המשפט לגזור עליו ארבעה חודשי מאסר בפועל. אתמול הושג הסדר טיעון עם סגן ראש עיריית ת"א לשעבר ארנון גלעדי, שנאשם גם הוא בפרשה.

עוד סוכם כי חצי מהמאסר של רענן ירוצה בחפיפה לעונש שהוטל עליו בתיק אחר שנוהל נגדו וחצי ירוצה במצטבר לעונש שהוטל עליו בתיק הזה. כמו כן, הוא ייקנס ב-15 אלף שקלים ויוטל עליו מאסר על תנאי, בהתאם לשיקול דעת בית המשפט.

לפי כתב האישום המתוקן, רענן אסף בשמו ומטעמו של ארנון גלעדי, שהתמודד אז לראשות רשימת הליכוד בעיריית תל אביב, כספים מגורמים שונים שהופקדו בחשבון בנק שפתח רענן. חלק מהכספים נועדו ושימשו לטיפוח המעמד והתדמית הציבורית של גלעדי וקידום מועמדותו לקראת הבחירות. אך גלעדי לא נרשם כבעל החשבון או כנהנה בו ורענן הסתיר את זהות גלעדי כמי שחלק מהכספים שהופקדו בחשבון נועדו עבורו. הוא מסר מידע כוזב כדי שלא יהיה דיווח לפי סעיף 7 לחוק איסור הלבנת הון.

במסגרת ההסדר עם גלעדי, הוא יודה בשתי עבירות של הפרת אמונים ויימחקו שתי עבירות לקיחת שוחד וכן הלבנת הון ושיבוש. העונש המוסכם בין הצדדים הוא שמונה חודשי מאסר בפועל, קנס של 35 אלף שקלים, ומאסר על תנאי. בנוסף, הוסכם כי יוטל עליו קלון ושלאחר גזר הדין יתפטר מידית מכל תפקידיו הציבוריים.

לפי כתב האישום המתוקן, גלעדי, ששימש גם כחבר מועצה וחבר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה תל אביב, ניצל את תפקידו והשפעתו בעירייה ב-2011 וב-2017-2015 לקידום ופתרון בעיות בשלושה פרויקטים נדל"ניים בתחום שיפוטה של העיר. זאת, לבקשת חבר הכנסת דוד ביטן ושל עד המדינה לו רצה ביטן לסייע. בנוסף נכתב כי הוא פעל בניגוד עניינים חמור על רקע פעילותו המשותפת עם ביטן בתנועת הליכוד והאינטרסים המשותפים שלהם. אלו, נוכח תפקידיהם המקבילים בשלטון המקומי ובהמשך במהלך כהונתו של ביטן כחבר כנסת ויו"ר הקואליציה.

הפופולריים