סערת המינויים במשטרה: תשובת המפכ"ל לבן גביר

סערת המינויים במשטרה: תשובת המפכ"ל לבן גביר

גורמים במשטרה דוחים את טענות השר המיועד לביטחון לאומי: "המפכ"ל אישר את המינויים עוד לפני הבחירות"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
המפכ"ל ובן גביר
צילום: *

גורמים במשטרה דוחים את טענות השר המיועד למשרד ביטחון לאומי, איתמר בן גביר, כי המפכ"ל והשר לביטחון פנים מבצעים מינויים "בעייתיים". בחדשות הערב בכאן 11 דווח הערב (רביעי) שעל פי הגורמים, המפכ״ל יעקב שבתאי עצר את הדיונים על תוכניות המשטרה לשנה החדשה בעקבות פניית בן גביר אליו. לגבי מינויי הבכירים במשטרה, ציינו הגורמים כי המפכ״ל אישר את המינויים עוד לפני הבחירות.

ברקע חילופי הדברים, שר הביטחון עמר בר לב צפוי לאשר מחר שני מינויים בכירים בדרגת תת ניצב במשטרה. מדובר במפקד מרחב יהודה ושומרון במשמר הגבול והממונה על הסייבר, שנבחר בידי ועדת איתור.

מוקדם יותר היום, פנה בן גביר לבהרב מיארה במכתב דחוף, ודרש להורות על עוצר כלל המינויים במשטרה. במכתב טען המיועד לתפקיד השר לביטחון לאומי: "המפכ"ל והשר לביטחון פנים מבצעים מינוי במחטף של בכירים במשטרה ערב כניסתה של הממשלה החדשה".

במכתבו הוסיף בן גביר שפנייתו באה "בהמשך להתנהלות בעייתית מאוד שמתרחשת בימים אלה במשרד לביטחון פנים, וניסיון להעמיד את השר המיועד לביטחון לאומי בפני עובדות מוגמרות". לדבריו, "התנהלות זו מנוגדת להצהרתו הקודמת של המפכ"ל בה הבהיר כי לעת הזו, ערב כניסת שר נבחר למשרד, לא יהיה נכון לבצע שינויים לרבות מינוי של קציני משטרה בכירים".

במכתבו הזהיר בן גביר כי למרות ההצהרה לא לבצע שינויים לרבות המינויים, מתכוונים השר לביטחון פנים היוצא והמפכ"ל לקיים ביום חמישי הקרוב טקס הענקת דרגות ולהציב את השר המיועד בפני עובדות מוגמרות.

הפופולריים