מה המשמעות של העברת המנהל האזרחי לידיו של סמוטריץ'?

מה המשמעות של העברת המנהל האזרחי לסמוטריץ'?

לפי הסיכום המסתמן בין יו"ר הציונות הדתית לליכוד, משרד הביטחון לא יחזיק עוד בסמכות בכל הנוגע לאישור בנייה ביו"ש - כך שההחלטות ייתקבלו בידי סמוטריץ' ונתניהו • למרות הביקורת: לפיד יגיע לכנס החירום של שאשא ביטון נגד מתן סמכויות חינוכיות ליו"ר נעם אבי מעוז • בליכוד מקווים לסיים עם ההסכמים הקואליציוניים עד אמצע שבוע
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בצלאל סמוטריץ', בנימין נתניהו
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

למרות הביקורת שספג מיריביו הפוליטיים, ראש הממשלה יאיר לפיד יגיע לכנס החירום של שרת החינוך יפעת שאשא ביטון נגד העברת סמכויות חינוכיות ליו"ר נעם אבי מעוז. כך דווח היום (שישי) בחדשות שישי בכאן 11. בסביבתו של לפיד אמרו כי ישקול לנקוט בצעדים סימליים נוספים נגד המהלך בעודו מכהן כראש הממשלה.

אמש הגיעו הליכוד והציונות הדתית להסכם קואליציוני, לפיו הציונות הדתית תקבל, בין היתר, את משרד האוצר ברוטציה ואת סמכויות המנהל האזרחי. נכון לעכשיו מי שמאשר בנייה ביהודה ושומרון זה הדרג המדיני, שר הביטחון וראש הממשלה. לפי הסיכום המסתמן, משרד הביטחון ייצא מהתמונה - כך שההחלטות ייתקבלו בידי סמוטריץ', או שר אחר ממפלגתו, ונתניהו. המטרה היא להחליש כמה שיותר את המנהל האזרחי.

בליכוד מקווים לסיים את חלוקת התפקידים בממשלה עד אמצע השבוע. ביום ראשון ייקבעו פגישות עם ש"ס ויהדות התורה, שם ייפגש יו"ר הליכוד בנימין נתניהו לא עם יו"ר המפלגה משה גפני אלא עם חבר הכנסת יצחק גולדקנופף - המכשול המרכזי שמונע כרגע את החלפת יו"ר הכנסת. זאת, עקב חילוקי דעות עם הליכוד בכל הנוגע לחוק הגיוס.

ביום ראשון הגיעה הליכוד להסכם גם עם סיעת נעם, לפיו יועברו סמכויות ממשרד החינוך לידי הרשות לזהות לאומית-יהודית, שבראשה יעמוד יו"ר הסיעה אבי מעוז. ההחלטה גררה התנגדות חריפה וכמה עיריות הודיעו כי יתמכו מתקציבן בתוכניות ליברליות אם אלו יוצאו מתוכנית הלימוד. מעוז עמד אמש במרכזה של סערה נוספת, כשכינה את מצעד הגאווה בירושלים "מצעד תועבה זנותי" ואמר שיפעל לבטלו.

הפופולריים