פרסום ראשון: ישראל שוקלת הקמת אנדרטה ללוחמי הקומנדו המצרים שנקברו בארץ

ישראל שוקלת הקמת אנדרטה ללוחמים מצרים
האפשרות נשקלת בעקבות כעסם של המצרים על ישראל לאחר שכמה כלי תקשורת פרסמו בחודש יולי מידע על כך שהחיילים נקברו בקבר אחים. בתקופה הקרובה משלחת מצרית צפויה להגיע לארץ כדי לתאם את הקמת האנדרטה, ובירושלים מקווים כי הדבר יפייס את הממשל בקהיר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
לפיד א-סיסי
צילום: צילום: אוהד צויגנברג; אי-פי

בניסיון לפייס את מצרים, ישראל שוקלת להקים בתחומה אנדרטה רשמית לחיילי הקומנדו המצרים שנהרגו סמוך לקיבוץ נחשון במלחמת ששת הימים. כך פורסם לראשונה היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11. האפשרות נשקלת בעקבות כעסם של המצרים על ישראל לאחר שכמה כלי תקשורת פרסמו בחודש יולי מידע על כך שהחיילים המצרים נקברו בקבר אחים - וכי הדבר נשמר בסוד במשך עשרות שנים.

בתקופה הקרובה משלחת מצרית צפויה להגיע לארץ כדי לתאם את הקמת האנדרטה, ובירושלים מקווים כי הדבר יפייס את הממשל בקהיר.


דבר הפרסום על קבר האחים הביא למתיחות רבה בין ירושלים לקהיר, והנושא עלה במהלך שיחתם הראשונה של ראש הממשלה יאיר לפיד ונשיא מצרים, עבד אל-פתאח א-סיסי. בשיחה, לפיד הבטיח לא-סיסי כי יבדוק את הנושא ומינה את מזכירו הצבאי, האלוף אבי גיל, לממונה על בדיקת הסוגיה ולקשר עם המצרים. חודש לאחר מכן, המתיחות בין ישראל למצרים עלתה מדרגה בעקבות חוסר הבנות על מנגנון הסיום של מבצע "עלות השחר". הדבר הביא למשבר חריף ביחסים בין המדינות - עד כדי ביטול תרגולים משותפים וביקורים מתוכננים. 

הפופולריים