האם יהודים יוכלו להתפלל בהר הבית?

האם יהודים יוכלו להתפלל בהר הבית?
חבר הכנסת בן גביר והשר המיועד לביטחון לאומי: "אעשה הכול כדי למנוע מדיניות גזענית במתחם" • הליכוד וש"ס בדרך לחתימה על הסכם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אל אקצא, הר הבית
צילום: צילום: פלאש 90, הדס פארוש

האם יהודים יוכלו להתפלל בהר הבית? איתמר בן גביר, המיועד לשר לביטחון לאומי אמר היום (ראשון) כי "כשר לביטחון לאומי אעשה הכול כדי למנוע מדיניות גזענית בהר הבית". בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב הוסיף כי ישתמש בתקציב בין השאר כדי להגדיל את שכר השוטרים".


לדברי חבר הכנסת יש תקנים לא מאוישים כי אנשים לא רוצים לבוא למשטרה. "הפשיעה בנגב נגרמת מכך שאין מספיק גב לשוטרים, שלא שינו את נהלי הפתיחה באש ויש מעט מדי אזרחים עם כלי נשק", ציין.


אחרי ההודעה של עוצמה יהודית על סיכום על חלוקת התיקים מול הליכוד, ייתכן כי גם הסיעות ש"ס ונעם יסכמו על חלוקת תפקידי השרים כבר היום. בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב דווח כי יו"ר ש"ס אריה דרעי צפוי להיות המשנה לראש הממשלה, ויקבל את תיקי הבריאות והפנים.

כמו כן, יהיו עוד שלושה שרים ממפלגתו - שר הדתות, ועוד שני תיקים קטנים יותר שעדיין לא נסגרו. ייתכן כי ש"ס תקבל את תיקי הרווחה והפריפריה. בגזרתה של נעם, סוכם כי אבי מעוז יהיה סגן שר במשרד ראש הממשלה. 

ברקע, הנתק בין יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' ליו"ר הליכוד נתניהו עדיין נמשך מאז יום שלישי. בכיר בציונות הדתית אמר לכאן חדשות כי לא יסכימו לכך שהסמכות על ההתיישבות הצעירה תישאר בידי בן גביר, כפי שהוסכם בינו לבין הליכוד.

בציונות הדתית הסבירו שבהסכם בין הליכוד לעוצמה יהודית סוכם כי הסמכות של עוצמה יהודית על ההתיישבות תהיה כפופה לוועדת שרים בראשות ראש הממשלה המיועד בנימין נתניהו. לטענתם, במקרה כזה נתניהו לא יאפשר לקדם את ההסדרה. לכן, לדבריהם, הם יתעקשו לקבל את הסמכויות על הסדרת המאחזים לידיהם וללא התערבות של נתניהו. בן גביר התייחס לפרסום בכאן חדשות ושלח עקיצה ליו"ר הציונות הדתית בריאיון לחדשות השבת: "יודע שבצלאל מפרגן לי. לא מאמין שהוא אמר דבר כזה".

הפופולריים