מינוי דרעי לשר: כך נתניהו יעקוף את היועמ"שית

מינוי דרעי לשר: כך נתניהו יעקוף את היועמ"שית

יו"ר הליכוד שוקל למנות את דרעי למ"מ רה"מ ולהעביר לו סמכויות באופן עקיף • יו"ר סיעת הציונות הדתית אורית סטרוק: "נתניהו מתייחס אלינו כסוג של סרח עודף" | כל הפרטים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אריה דרעי
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מינוי דרעי לשר: בש"ס מעדיפים שלא לפנות ליו"ר ועדת הבחירות, אלא לקדם פתרונות בחקיקה שיאפשרו לדרעי להתמנות. עם זאת, יו"ר הליכוד בנימין נתניהו עצמו עשוי לפנות לשופט יצחק עמית ולבקש הכרעה. אפשרות נוספת, היא למנות את דרעי לתפקיד ממלא מקום ראש הממשלה, ולהעביר לידיו סמכויות באופן עקיף.

חברת הכנסת ויו"ר סיעת הציונות הדתית אורית סטרוק תקפה היום (ראשון) את נתניהו. בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב אמרה חברת הכנסת כי "נתניהו מתייחס אלינו כסוג של סרח עודף, ועושה לנו דה-לגיטימציה".


האזינו לריאיון המלא עם ח"כ סטרוק בכאן רשת ב

חבר הכנסת משה גפני מיהדות התורה החל לתווך בין נתניהו, יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' ויו"ר ש"ס אריה דרעי בניסיון לייצר פתרון למחלוקת שקיימת בין השלושה בסוגיית תיקי הביטחון והאוצר, וגם בניסיון להתגבר על הנתק שמתקיים בין נתניהו וסמוטריץ'.

בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב פורסם היום כי גפני לקח על עצמו את משימת התיווך לאחר קרוב לשבועיים שנושא התיקים של דרעי וסמוטריץ מעכב את אפשרות ההתקדמות במשא ומתן. מעבר להצעת פתרונות אפשריים, מנסה גפני גם לשפר את האווירה בין הצדדים שהפכה לאחרונה לעוינת. אחד הרעיונות שעלו על ידי גפני וגם על ידי אחרים הוא לייצר רוטציה בתפקיד שר האוצר בין דרעי לבין סמוטריץ', כשבחצי השני של הקדנציה של כל אחד מהם הם יכהנו כשר הפנים.

במקביל, גורמים בליכוד אומרים שאם המשבר יימשך עוד כמה שבועות והצדדים יגיעו למבוי סתום, במצב כזה צפוי דרעי לוותר ולהסכים להעניק לסמוטריץ' את תפקיד שר האוצר כדי לאפשר את הקמת הממשלה.

בליכוד העבירו את המסר כי תיק הביטחון יישאר בשורות המפלגה, ועל יו"ר הציונות הדתית ויו"ר ש"ס להחליט ביניהם מי יקבל את תפקיד שר האוצר. כמו כן, הודיעו בליכוד כי תפקיד יו"ר הכנסת גם הוא ימונה אך ורק משורותיה, ולא יינתן לגפני או דרעי.

הפופולריים