ארדואן לנתניהו: היחסים בין המדינות נכנסו לעידן חדש

ארדואן לנתניהו: יחסי המדינות נכנסו לעידן חדש

לראשונה מאז 2013 שוחחו המנהיגים בטלפון וסיכמו לחזק את שיתוף הפעולה הכלכלי בין המדינות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רג'יפ טאיפ ארדואן ובנימין נתניהו
צילום: צילום: אי-פי

יו"ר הליכוד בנימין נתניהו, שעליו הוטלה מלאכת הרכבת הממשלה, שוחח היום (חמישי) עם נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן. מדובר בשיחה הראשונה של השניים מאז 2013. השיחה ארכה כ-12 דקות והשניים סיכמו לפעול במשותף כדי לכונן עידן חדש ביחסים בין טורקיה וישראל. לפי סוכנות הידיעות הטורקית אנאדולו ארדואן הבהיר כי יחסי טורקיה-ישראל נכנסו לעידן חדש תודות לרצון החזק של שני הצדדים.

נתניהו הביע את תנחומיו על רצח אזרחי טורקיה בפיגוע שאירע במדינה השבוע והציע את עזרתה של ישראל במאבק נגד הטרור. ארדואן הודה לראש הממשלה המיועד נתניהו, והביע תנחומים על רצח הישראלים בפיגוע הטרור השבוע באריאל. השניים גם שוחחו על הדרכים לפעול כדי לחזק משמעותית את היחסים הכלכליים והמדיניים בין שתי המדינות.

לפי הדיווחים בטורקיה הנשיא ארדואן הודה לנתניהו על שהתקשר לנחם, והביע כי הם גם מוטרדים מהתקרית שהתרחשה לפני יומיים באריאל. בנוגע ליחסים בן המדינות. ארדואן אמר כי "זה באינטרס המשותף לשמר את היחסים על בסיס עניין משותף, כיבוד רגישויות וחיזוקם על בסיס ממשי". 

לפני שבוע ארדואן שיגר איגרת ברכה ליו"ר הליכוד בנימין נתניהו ובירך אותו על ניצחונו בבחירות. ארדואן מסר כי הוא "מאמין שהממשלה החדשה תמשיך את שיתוף הפעולה בין המדינות בכל התחומים, בדרך שתביא שלום ויציבות לאזורנו".

האיגרת של ארדואן שוגרה כחודשיים לאחר שהנשיא הטורקי, לפי דיווחים, אמר שיבקר בישראל אחרי הבחירות. דברים אלה אמר במהלך פגישה עם מנהיגים יהודים בניו יורק, אליה הגיע לרגל השתתפותו בעצרת האו"ם לפני כחודשיים, שם נפגש גם עם ראש הממשלה יאיר לפיד. פגישה זאת הייתה הפעם הראשונה בה נפגש ראש ממשלה ישראלי עם נשיא טורקיה מאז שנת 2008. לפני כחודש גם שר הביטחון בני גנץ נפגש עם ארדואן על אדמת טורקיה, ובתחילת השנה נפגש איתו גם נשיא המדינה יצחק הרצוג.

הפופולריים