אלקין במתקפה חריפה על יש עתיד: "הם רוצים לנהל אותנו, זה לא יקרה"

אלקין נגד יש עתיד: לא נהיה אופוזיציה מטורללת
מתיחות באופוזיציה סביב פרסום חלוקת התפקידים בוועדות על ידי הליכוד • השרה מירב כהן מיש עתיד על פסקת ההתגברות: "דיון לגיטימי. הרוב צריך להיות 80-70 קולות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
השר זאב אלקין
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

השר זאב אלקין מהמחנה הממלכתי תקף היום (חמישי) את אנשי יש עתיד, לאחר הביקורת שהשמיעו על תמיכת מפלגתו בחלוקת התפקידים באופוזיציה. בריאיון לטלי מורנו ועקיבא נוביק בכאן רשת ב אמר אלקין: "יש עתיד רוצים לנהל אותנו, זה לא יקרה. אנחנו לא נהיה מטורללים".

"הליכוד הביאו הצעה הוגנת, אין מפלגה שקופחה", אלקין המשיך. "ועדת הכספים וועדת חוץ וביטחון קריטיות למדינת ישראל, אז למה שנצביע נגד?" אתמול גילו ביש עתיד שחברי מפלגתו של גנץ קיבלו מכסת תפקידים מוגדלת בוועדת הכנסת, בעקבות סיכום עם הליכוד. ראשי סיעות האופוזיציה נפגשו אתמול וסיכמו כי אם הדיל של שר הביטחון עם הליכוד יימשך - יפעלו נגד המחנה הממלכתי בחלוקת הוועדות הקבועות בכנסת.

על הסיכוי שהמחנה הממלכתי תצטרף לממשלת נתניהו ותנסה להשפיע מבפנים, אמר אלקין: "אנחנו בדרך לאופוזיציה. נתניהו יקים ממשלה עם ה-64 שלו, הוא צריך אותם בשביל חקיקה לעצמו. נפעל ברמה היום-יומית כדי להפיל את הממשלה, אבל לא נפעל נגד דברים שטובים למדינת ישראל".

בד בבד, השרה מירב כהן מיש עתיד התייחסה בריאיון לכאן רשת ב לפסקת ההתגברות ואמרה: "זה דיון שלגיטימי לקיים אותו, אבל אני לא חושבת שרוב של 61 חברי כנסת הוא סביר, כי אז הוא מהלך אימים על בג"ץ. הדיון צריך להיות על הרוב הנדרש כדי לעשות דבר מרחיק לכת, כמו להפוך החלטת בג"ץ. אני חושבת שהרוב צריך להיות מאוד משמעותי - באזור 80-70 קולות. צריך למצוא את נקודת האיזון הנכונה".

הפופולריים