אחרי ההצהרה על התקדמות במו"מ: הפערים שנותרו בין נתניהו ובן גביר

הפערים שנותרו בין נתניהו ובן גביר

המחלוקת העיקרית - עונש מוות למחבלים גם בתוך הקו הירוק, שיהיה תקף לערבים ישראלים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו, איתמר בן גביר, 01.11.22
צילום: צילום: גטי אימג'ס

לאחר ההודעה של הליכוד על התקדמות של ממש במשא ומתן הקואליציוני עם עוצמה יהודית, היום (חמישי) דווח בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב על הפערים האחרונים שעדיין נותרו בין יו"ר הליכוד בנימין נתניהו ליו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר. 

מבין הנושאים שעדיין במחלוקת ניתן למנות את דרישת יו"ר עוצמה יהודית לחוקק חוק עונש מוות למחבלים, שיחול גם בתוך הקו הירוק ויהיה תקף גם ביחס למחבלים ערבים ישראלים. בשלב זה, נתניהו מסרב לדרישה ולא מתכוון לקדם אותה בקדנציה הקרובה מתוך שיקולים בינלאומיים.

הצעת פשרה שנשקלת בימים אלו סביב הנושא מדברת על כך שהקואליציה תעניק חופש בהצבעה על החוק ולא תחיל עליה משמעת קואליציונית. במצב כזה, ינסה בן גביר בעצמו לגייס את הרוב הדרוש לאישור החוק, גם ללא התגייסות הקואליציה.

התחזית: חוזרים לטמפרטורות ממוצעות לעונה

אתמול הודיעה הליכוד על התקדמות לאחר פגישתם של שני ראשי הסיעות. ההודעה נועדה ככל הנראה ללחוץ על סמוטריץ', אך בסביבתו של בן גביר הבהירו כי לא ייכנסו לקואליציה בלי "הציונות הדתית". קודם לכן נפגש נתניהו עם יו"ר ש"ס אריה דרעי, בניסיון לפתור את המחלוקת בעניין תפקיד שר האוצר. הפגישה נמשכה 20 דקות ובמהלכה דרש דרעי את תיק האוצר. 

בחדשות הערב בכאן 11 פורסמו אתמול ציטוטים מהשיחה המתוחה שקיים נתניהו שלשום עם יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ'. בשיחה אמר סמוטריץ׳ לנתניהו: "האמריקנים יקבעו מי ימונה לשר? זה לא אמור לעבוד ככה". מאז שורר נתק מוחלט בין השניים.

הפופולריים