סמוטריץ' לנתניהו: האמריקנים יקבעו מי יהיה שר?

סמוטריץ' לנתניהו: האמריקנים יקבעו מי יהיה שר?
בן גביר ונתניהו סיכמו להקים את הישיבה באביתר לאחר השבעת הממשלה • ראשי האופוזיציה סיכמו: אם הדיל של גנץ עם הליכוד יימשך - נפעל נגדו בכנסת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בצלאל סמוטריץ', בנימין נתניהו
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

כשמלאכת הרכבת הממשלה ממשיכה להתעכב וברקע החשש של יו"ר הליכוד בנימין נתניהו ממדיניות ממשל ביידן, בחדשות הערב בכאן 11 פורסמו היום (רביעי) ציטוטים מהשיחה המתוחה שקיים אתמול עם יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ'. בשיחה אמר סמוטריץ׳ לנתניהו: "האמריקנים יקבעו מי ימונה לשר? זה לא אמור לעבוד ככה". מאז שורר נתק מוחלט בין השניים.


במקביל, נתניהו נועד היום עם יו"ר "עוצמה יהודית" איתמר בן גביר. לאחר הפגישה, הודיעו בליכוד על התקדמות של ממש במשא ומתן עם הסיעה. ההודעה נועדה ככל הנראה ללחוץ על סמוטריץ', אך בסביבתו של בן גביר הבהירו כי לא ייכנסו לקואליציה בלי "הציונות הדתית".

מנגד, ראשי סיעות האופוזיציה נפגשו היום וסיכמו כי אם הדיל של שר הביטחון בני גנץ עם הליכוד יימשך - יפעלו נגד המחנה הממלכתי בחלוקת הוועדות הקבועות בכנסת. יו"ר סיעת המחנה הממלכתי, שרן השכל, נכחה בפגישה ושמעה את האיום מחבריה.

קודם לכן נפגש נתניהו עם יו"ר ש"ס אריה דרעי, בניסיון לפתור את המחלוקת בעניין תפקיד שר האוצר. הפגישה נמשכה 20 דקות ובמהלכה דרש דרעי את תיק האוצר.

הפופולריים