בניסיון לפתור את המשבר: נתניהו ודרעי נפגשו

בניסיון לפתור את המשבר: נתניהו ודרעי נפגשו

מהומה באופוזיציה לאחר פרסום חלוקת התפקידים: "ביבי וטיבי סוגרים דילים" • סמוטריץ' דרש מהליכוד לחוקק מחדש את חוק ההסדרה שנפסל בעבר בבג"ץ • הליכוד דחה את כל פגישות המו"מ שתוכננו להיום • בן גביר: "לא נקים ממשלת ימין בהשמצות ובמריבות" • עימות קולני בין טופורובסקי לטיבי
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו ואריה דרעי
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עדכונים שוטפים

15:10 | בניסיון לפתור את המשבר: נתניהו ודרעי נפגשו. יו"ר ש"ס דרש את תיק האוצר.

13:40 | יו"ר הוועדה המסדרת ח"כ יואב קיש מהליכוד בפתח ישיבת הוועדה: "הפוליטיקה היא כמו גלגל. פעם אתה למעלה ופעם אתה למטה. אנחנו זוכרים היטב כיצד התנהגתם אלינו בשנה וחצי האחרונות. רק לאחרונה, שבוע לפני הבחירות, השתמש יו"ר הכנסת לראשונה ובאופן תקדימי בסמכותו לדרוס את ועדת ההסכמות ובאותו השבוע, בחר ראש הממשלה היוצא, לפיד, להעביר הסכם מדיני מעורר מחלוקת, ללא הצבעה במליאת הכנסת - בטענה שה'אופוזיציה מופקרת'. אנחנו פה בשביל למשול".

13:20 | גורם במחנה הממלכתי הגיב לדבריו של בועז טופוברסקי ולתדרוכים השקריים של יש עתיד: לפיד הוכיח שאין לו יכולת להוביל לא אופוזיציה ולא קואליציה - עדיין לא שמענו אותו לוקח אחריות על המחדלים שלו. הוא ואנשיו עושים מה שהם הכי טובים בו - מטנפים על אחרים. נמשיך לפעול ולעשות מה שטוב למדינה באופן ענייני ולא באופן שמשרת את הצרכים של לפיד, שראינו כבר לאן הם מובילים.

12:58 |  עימות קולני בין יו"ר סיעת יש עתיד בועז טופורובסקי לבין ח"כ אחמד טיבי על רקע התייחסותו לחלוקת התפקידים: "ביבי וטיבי סוגרים דילים". טיבי השיב לו: "אתם עושים ישיבת ראשי סיעות באופוזיציה ולא מזמינים אותנו ואז אתה עוד מבקש ממני דין וחשבון? אני לא חייב לך כלום אלא רק לסיעה שלי. עכשיו אני מבין איך הפסדתם בבחירות".

מליאת הכנסת אישרה את הקמת הוועדה המסדרת ואת הרכבה. בראשה כאמור יעמוד ח"כ יואב קיש והיא תורכב מ-19 חברים (10 מהקואליציה העתידית ותשעה מהאופוזיציה העתידית)

12:42 | עימותים באופוזיציה בעקבות פרסום חלוקת התפקידים שמייעד הליכוד לאופוזיציה בוועדה המסדרת: יו"ר הוועדה יואב קיש החליט לתת נציגות גדולה באופן יחסי למחנה הממלכתי בוועדות הזמניות, וכן העניק את תפקיד סגן יו"ר הכנסת הזמני מטעם האופוזיציה לאחמד טיבי.

ביש עתיד מאשימים כי אלקין ניהל מו"מ נפרד מיתר האופוזיציה מול יריב לוין, כדי לקבל מכסת תפקידים גדולה יותר, וכי באופן דומה - החלו מגעים פרלמנטריים בין הליכוד לחד"ש-תע"ל. בליכוד מסבירים כי זו חלוקה בסיסית שנועדה לשקף את יחסי הכוחות, וכי כל חלוקה אחרת שהאופוזיציה תסכים עליה תהיה מקובלת.

10:07 | על רקע המתחים במו"מ הקואליציוני, כתב יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר בחשבון הטוויטר שלו: "די לירי בנגמ"ש: בצלאל אידיאליסט מלא מלא, ואני קורא לכולם לגלות אחריות. בוא ניכנס למשא ומתן אינטנסיבי ולחדרים סגורים עד שייצא עשן. לא נקים ממשלת ימין בהשמצות ובמריבות"

9:47 | ח"כ חנוך מילביצקי, מקום 26 ברשימת הליכוד, לתוכנית קלמן ליברמן ברשת ב: "אגיש הצעת חוק להקמת רשות לאומית לאיחוי הקרעים בעם ישראל".

07:50 | קשיים בהרכבת הממשלה? הליכוד דחה את כל פגישות המו"מ שתוכננו להיום.

07:29 | יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ דרש במהלך המו"מ הקואליציוני מהליכוד לחוקק מחדש את חוק ההסדרה שנפסל בבג"ץ. כך דווח הבוקר (רביעי) בכאן רשת ב. הצעת החוק שאושרה בשנת 2017 ביקשה להסדיר את מעמדם של אלפי בתים ישראליים ביהודה ושומרון שנבנו ללא היתר, וקבעה שאם הם נבנו בתום לב, גם אם מדובר בקרקע פרטית, יוסדר מעמדם החוקי ואם יימצא בעלים פלסטיני הוא יקבל פיצוי כספי או קרקע חלופית.

שופטי בג"ץ ביטלו את חוק ההסדרה כעבור שלוש שנים, בשנת 2020, בטענה שהוא אינו חוקתי. כעת, דורשים בציונות הדתית מהליכוד לחוקק את החוק מחדש ולהסדיר את אלפי הבתים ביהודה ושומרון, כאשר מה שאמור להבטיח שהחוק לא ייפסל בשנית זו פסקת ההתגברות, שאמורה להגן עליו במידה שבג"ץ יבקש לבטלו.

הפופולריים