עבאס הטיל וטו על השתתפות טיבי ועודה בפורום ראשי האופוזיציה המיועדת

הווטו שהטיל עבאס נגד טיבי ועודה

נתניהו צפוי לקבוע פגישות אישיות עם חברי הליכוד המועמדים לתפקיד יו"ר הכנסת, במטרה למנות יו"ר בשבוע הבא • אחרי נתק של ימים: נתניהו וסמוטריץ' נפגשו
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מנסור עבאס ואיימן עודה
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, יונתן זינדל / פלאש 90

עדכונים פוליטיים שוטפים לקראת הרכבת הממשלה

22:50 | נתניהו הציע לסמוטריץ' לוותר על תיק בכיר ולאשר את הסדרת ההתיישבות הצעירה: "אין זמן לבזבז על ג'ובים"

20:38 | נתניהו צפוי לקבוע פגישות אישיות עם חברי הליכוד המועמדים לתפקיד יו"ר הכנסת, במטרה למנות את היו"ר בשבוע הבא. בסביבת מיקי לוי אומרים: קביעת מועד הישיבה להחלפתו מצויה בסמכותו של היו"ר הנוכחי, לאחר שיתבקש לכנסה.

20:35 | יו"ר רע"ם מנסור עבאס הטיל וטו על השתתפות טיבי ועודה בפורום ראשי האופוזיציה המיועדת, כך הבהירו גורמים בפורום לחד״ש-תע״ל. בחד״ש-תע״ל מותחים ביקורת על לפיד ואומרים שהוא לא משתף איתם פעולה, טיבי ועודה דחו הצעה להיפגש איתו. 


19:43 | נתניהו וצוותי המו"מ של הליכוד צפויים להיפגש הערב עם נציגי ש"ס ויהדות התורה. נתניהו נפגש עם בן גביר

19:17 | אחרי כשעה, תמה פגישת נתניהו וסמוטריץ'

18:15 | אחרי נתק של 6 ימים במסגרתו לא היו בקשר, ראש הממשלה המיועד בנימין נתניהו ויו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' נפגשו. זאת, על מנת לקדם את תהליך הרכבת הממשלה החדשה בראשותו של נתניהו.

16:56 | מחר תוקם הוועדה המסדרת בכנסת, שבראשה יעמוד חבר הכנסת יואב קיש מהליכוד. הוועדה מסדרת את הפעילות הפרלמנטרית עד להקמת ועדות קבועות ואמורה, בין היתר, להקים שתי ועדות זמניות - ועדת חוץ וביטחון וועדת כספים.

16:30 | על רקע השבעת הכנסת ה-25 המליאה והמשא ומתן הקואליציוני להקמת הממשלה הבאה, ראש הממשלה המיועד, בנימין נתניהו, נערך להחליף את יו"ר הכנסת בשני הבא.

09:20 | יפה דרעי בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב: "אריה לא ייקח את הביטחון. ודאי שהוא יכול להתאים, הוא לא ייקח את זה כי זה לא המקום שלו. הוא רוצה לעזור לציבורים מוחלשים. מבחינתו הוא הולך לאוצר". 

האזינו לריאיון עם יפה דרעי

08:11 | אילה בן גביר בריאיון לאסף ליברמן וקלמן ליבסקינד בכאן רשת ב: אני לפחות 7 שנים עם אקדח. כל כך הרבה אנשים יודעים את זה. אני יהודיה בארץ ישראל, רוצה להגן על עצמי. בשנה האחרונה אני לא יוצאת לשום מקום בלי הנשק. מותר לי להגן על עצמי. 

היא הוסיפה כי "השתתפתי באזכרה של כהנא. יש לי הערכה לאיש ופועלו, אבל אני לא מסכימה עם כל דבר. מה שלמדתי מהספרים שלו זה לא היה גזענות, אלא מי שמנסה לרצוח אותי - אני נגדו". 

האזינו לריאיון עם אילה בן גביר

07:30 | ח"כ אורית פרקש הכהן מהמחנה הממלכתי על האפשרות שגנץ יסכים לשבת שוב תחת נתניהו: "הוא קיבל הצעות רציניות להיות ראש ממשלה עוד לפני סבב הבחירות האחרון, אבל דחינו את זה. כשרואים את הרכב הממשלה והדגלים שלה, כמו פסקת ההתגברות, פגיעה בעצמאות בית המשפט ובמינוי שופטים וביטול הפרדת הרשויות - מה בדיוק נעשה בממשלה כזו?"

07:15 | שר האוצר אביגדור ליברמן הזהיר הבוקר כי שילובם של ראשי הציונות הדתית, בצלאל סמוטריץ' ואיתמר בן גביר, בממשלה הבאה "יביא לנתק עם הקהילה היהודית האמריקנית". בנוגע לאי ההמלצה על לפיד אצל הנשיא אמר: "לא ממליצים על יו"ר אופוזיציה. מבחינתי ההכרעה ברורה - נתניהו ראש ממשלה".

07:10 | התחדש הוויכוח בין המפלגות החרדיות לבין הליכוד סביב נושא פסקת ההתגברות בהסכמים הקואליציוניים. לאחר שבליכוד כבר הסכימו לכלול את הפסקה ההתגברות בהסכמים, החל עכשיו ויכוח בשאלה תוך כמה הזמן החוק בעניין הזה יחוקק. במפלגות החרדיות דורשים לחוקק את פסקת ההתגברות כאחד החוקים הראשונה בכנסת החדשה ולא יותר מ-30 יום מרגע השבעת הממשלה. בליכוד מסרבים לדרישה הזו ומבקשים לחכות עם המהלך לפחות כמה חודשים ומוכנים להסכים לחוקק את פסקת ההתגברות עד לסוף מושב הכנסת – סוף מרץ 2023.

בליכוד הבהירו למפלגות החרדיות שפסקת ההתגברות מבחינתם יכולה להיות רק במסגרת רפורמה רחבה יותר במערכת המשפט ורק במסגרת חוק יסוד חקיקה כולל שעוסק בנושאים נוספים ולא כרכיב בודד. וכדי לגבש חוק יסוד חקיקה מקיף הדבר דורש זמן רב יותר. נכון לעכשיו העימות בין הצדדים נמשך.

הפופולריים