הביטחון לדרעי? נתניהו מנסה לפתור את הפלונטר

הביטחון לדרעי? נתניהו מנסה לפתור את הפלונטר

יו"ר הליכוד הציע ליו"ר ש"ס את התיק ברקע הנתק עם סמוטריץ' ויהדות התורה • שר המודיעין שטרן לכאן רשת ב: "רבנים לא צריכים לנהל משא ומתן קואליציוני"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אריה דרעי
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר הליכוד בנימין נתניהו הציע ליו"ר ש"ס אריה דרעי את משרד הביטחון, בניסיון לפתור את הפלונטר במשא ומתן להרכבת הממשלה. היום (שלישי) דווח בחדשות הערב כי השניים נפגשו במצודת זאב, ובצל הנתק עם הציונות הדתית ויהדות התורה, יו"ר הליכוד הציע לו את התיק. 


מהלך זה מגיע ברקע לנתק עם המפלגות האחרות במסגרת המשא ומתן, כאשר נתניהו מנסה לפתור בשקט את סוגיית תיק האוצר והביטחון. יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' לעומת זאת אמר שהוא מעדיף את משרד האוצר. בסביבת נתניהו מעריכים בעקבות כך כי לא תהיינה הכרעה במשא ומתן בשבוע הקרוב. 

ברקע המגעים הקואליציוניים התקועים, נפגשה שרה נתניהו לגיבושון, ביוזמתה, עם נשות ראשי המפלגות בקואליציייה. במהלך אותה פגישה היא דחקה בהן: "חשוב שנקים קואליציה במהירות כדי שהשמאל ישלוט כמה שפחות זמן".


בתוך כך, שר המודיעין, אלעזר שטרן, מתח היום ביקורת על התערבות רבנים במשא ומתן הקואליציוני. בריאיון לרן בנימיני ויגאל גואטה בכאן רשת ב אמר השר: "התנהלות הרב הראשי לישראל היא בושה - אסור להפוך את היהדות לפוליטית". עוד הוסיף שטרן כי אין סיבה שרבנים יתערבו במשא ומתן הקואליציוני. 

לריאיון המלא עם אלעזר שטרן

שטרן הוסיף כי הוא מודאג מהמינוי המסתמן של חבר הכנסת, בצלאל סמוטריץ', למשרת שר הביטחון: "כשלוקחים משרד גדול והופכים אותו למשרד שהופך לשרת מגזר - זו קטסטרופה. יש לו אתגרים חשובים הרבה יותר ממאחזים לא חוקיים". 

הפופולריים