נתניהו קיבל מהרצוג את המנדט להרכבת הממשלה

נתניהו קיבל מהרצוג את המנדט להרכבת הממשלה

בנאום שנשא אמר: "אהיה ראש ממשלה של כולם" • הנשיא: "אינני מקל ראש בכך שמתנהל נגדו משפט" • דרעי הודיע ליו"ר הליכוד שהוא מעוניין במשרד האוצר
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו מקבל את הרכבת הממשלה
צילום:

עדכונים שוטפים 

15:15 | בנסיון לפתור את מחלוקת התיקים ביניהם: דרעי וסמוטריץ׳ נפגשים כעת בביתו של דרעי

12:40 | נתניהו אחרי קבלת המנדט להרכבת הממשלה: "העם הכריע בצורה ברורה בעד הקמת ממשלה בראשותי. ציבור המצביעים נתן אמון חד-משמעי בי ובליכוד, כמו גם במפלגות השותפות לדרכנו. אבל אני רוצה לומר: אני מתכוון להיות ראש הממשלה של כולם – של מי שבחרו בי, ושל מי שלא בחרו בי. זה משקף את מה שאני מאמין בו ומה שמנחה את פעולתי". 

הוא הוסיף כי "בכוונתי לפעול יחד כדי להגדיל את מרחב ההסכמה בתוכנו. גם אם ישנם בין חלקי העם חילוקי-דעות בנושאים מהותיים יש די והותר נושאים שסביבם הרוב המכריע יכול להתאחד ולהסכים. אחים אנחנו, נועדנו לחיות זה לצד זה. יש רבים שמברכים על תוצאות הבחירות – אבל יש גם מי שמשמיעים נבואות-זעם ומפחידים את הציבור. זאת לא הפעם הראשונה שדברים כאלה מושמעים. אמרו את זה על בגין, אמרו את זה גם עליי, זה לא היה נכון אז וזה לא נכון גם היום". 

12:30 | נתניהו קיבל מהרצוג את המנדט להרכבת הממשלה. הרצוג בדבריו: "לא נעלמה מולי העובדה שיש משפט מול נתניהו - אבל יש את אמירת בית המשפט העליון בעניין - ולכן אחרי ששקלתי בהתאם לדין. החלטתי להטיל עליך את הרכבת הממשלה". 

12:04 | לפני הטלת המנדט: החלה פגישת הרצוג ונתניהו.

 (צילום: קובי גדעון)

10:21 | גורמים בציונות הדתית אחרי הודעת דרעי: "בצלאל סמוטריץ׳ הוא שר הביטחון הבא של מדינת ישראל. הציונות הדתית תדרוש את תיקי הביטחון, החינוך והדתות, וכן הסכמים קואליציוניים מפורטים כולל סיכומים תקציביים כדי להבטיח את החזרת הביטחון האישי, תיקון מערכת המשפט, הסדרת ההתיישבות וחיזוק הזהות היהודית של המדינה". 

09:45 | יו"ר ש"ס אריה דרעי הודיע לנתניהו שהוא מעוניין במשרד האוצר. 

08:28 | שר האוצר אביגדור ליברמן נגד הרב הראשי: "הקריאות החוזרות ונשנות מצד הרב הראשי, יצחק יוסף, בדבר החלטות פוליטיות, הן לא פחות ממקוממות. יוסף שקרא אמש לחוקק את פסקת ההתגברות, שהוא חוק שנוי במחלוקת, חוטא באופן מלא לתפקידו שאמור להיות נקי מפוליטיקה ומסחטנות זרה. קורא לראש הממשלה להשהות אותו לאלתר ולאחר הליך השימוע גם לפטרו, וזאת עוד לפני הקמת ממשלה חדשה". 

07:20 | שר התפוצות נחמן שי הגיב לדרישת בן גביר ואמר בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי מדובר בקרע, ברור וחד, בינינו לבין רוב הקהילה היהודית בארצות הברית, וגם קהילות יהודיות אחרות ברחבי העולם. "זה להוציא מתוך כלל עם ישראל מילוני יהודים", הדגיש שי. "יכול להיות שלתקופה כזאת או אחרת הם יתרחקו ממדינת ישראל". 

האזינו לריאיון עם נחמן שי

07:00 | יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר העלה דרישה חדשה לראש הממשלה המיועד בנימין נתניהו, כחלק מהמשא ומתן הקואליציוני, והפעם בנוגע לשאלת הגיור הרפורמי. בעוצמה יהודית דורשים שיוכנס סעיף בהסכם, ובו התחייבות לחקיקת חוק שיבטל את פסיקת בג"ץ המכירה בגיור רפורמי לצורך חוק השבות.

בשנים האחרונות בג"ץ פסק שלצורך עלייה לישראל וקבלת אזרחות, תקף גם גיור רפורמי. בן גביר מבקש לקבוע שרק מי שעבר גיור כהלכה יהיה זכאי לעלות לישראל על פי חוק השבות. בעוצמה יהודית מגבשים במקביל גם מהלך לתיאום הדרישה מול שאר השותפות הקואליציוניות, ש"ס, יהדות התורה והציונית הדתית.

בכירים בעוצמה יהודית טוענים שהדרישה נועדה דווקא לסייע לציבור החילוני, מאחר שמאז פסיקת בג"ץ המכירה בגיור הרפורמי, החלו להתבצע רישומי פנקסי יוחסין פנימיים בחברה החרדית שמרחיבים עוד יותר את הפער בין המגזרים השונים.

06:00 | נשיא המדינה יצחק הרצוג צפוי למסור היום את כתב המינוי ולהטיל את הרכבת הממשלה על נתניהו. מעמד הטלת המנדט יתקיים בשעה 12:00 בבית הנשיא, ובכך תחל רשמית הספירה לאחור להשבעת הממשלה.

הפופולריים