הרב הראשי יצחק יוסף: "צריך פסקת התגברות"

גפני: בלי פסקת ההתגברות - אין ממשלה

הרב קרא לנצל את ההזדמנות כשיש בממשלה 32 ח"כים דתיים וחרדים: "מי יודע, אולי יש הזדמנות לתקן את חוק מיהו יהודי" • יו"ר דגל התורה גפני: "הודענו לליכוד - בלי פסקת ההתגברות אין קואליציה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יצחק יוסף
צילום: צילום: דוד כהן, פלאש 90

הרב הראשי הספרדי, יצחק יוסף, אמר אמש (שבת) בשיעורו השבועי בירושלים: "עכשיו צריך לעשות חוק התגברות, חוק שאומר: אין דבר כזה שבג"ץ קובע. פה זו מדינה אורתודוקסית ולא מדינה רפורמית". הרב יוסף קרא לנצל את ההזדמנות כאשר יש בממשלה 32 חברי כנסת דתיים וחרדים: "מי יודע, אולי יש הזדמנות לתקן את חוק מיהו יהודי". 

יושב ראש דגל התורה, חבר הכנסת משה גפני, אמר באותו הערב כי בלי פסקת ההתגברות לא תקום ממשלה. באירוע לסיכום מערכת הבחירות שהתקיים בפתח תקווה, אמר גפני כי במשא ומתן עם הליכוד, מפלגתו עומדת על כך שיבוטלו לאלתר כל "הגזירות", כלשונו, של ליברמן ובנט. לדבריו, בהסכם הקואליציוני יהיה סעיף הקובע שכל שעשתה הממשלה הקודמת יימחק.

חבר הכנסת מהליכוד, שלמה קרעי, אמר היום לכאן חדשות על פסקת ההתגברות: "לא שווה כלום, צריך הרבה יותר מזה". פסקת ההתגברות היא הנושא החם במגעים להרכבת הממשלה הבאה. המפלגות החרדיות התעקשו על כך שכל הסכם קואליציוני יכלול חקיקה בנושא, בליכוד נמנעו עד עכשיו להכניס זאת להסכמים ובכך מתעכב המשא ומתן.

הפופולריים