בעקבות קשיים במו"מ: נתניהו החליט לדחות את מועד השבעת הממשלה

נתניהו החליט לדחות את מועד השבעת הממשלה

בציונות הדתית זועמים על יו"ר הליכוד: "חושב שיש לנו לב ענק ומוח קטן" • ח"כ גפני: בלי פסקת התגברות לא תקום ממשלה | כל הפרטים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו בליל הבחירות החמישיות 01.11.22
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

נתניהו החליט לרדת מהתוכנית להשביע ממשלה השבוע, בין השאר, בשל הקשיים במשא ומתן, וההערכה שהשבעה לא תהיה לפני השבוע הבא. כך פורסם הערב (שבת) בחדשות השבת בכאן 11.

בציונות הדתית זועמים על נתניהו וטוענים לזלזול. במפלגה אומרים – "הוא עדיין חושב כמו פעם, שלציונות הדתית יש 'לב ענק ומוח קטן'". בעקבות מה שהם מכנים ״גרירת רגליים״, דורשים עכשיו במפלגה הסכם קואליציוני מפורט, שעשוי לעכב סגירה מהירה של ההסכם הקואליציוני. גורמים במפלגה אומרים כי "נתניהו מנסה לעשות הפרד ומשול עם בן גביר".

הערב נערכה ישיבה של מועצת חכמי התורה של ש"ס, שם דנו בשאלה האם אריה דרעי יקבל את תיק האוצר, וכן דיון בשאר התיקים שש"ס יקבלו. דרעי סקר בפני הרבנים את האפשרויות והם המליצו לו להמשיך במשא ומתן, בלי החלטה סופית איזה תיקים לדרוש.

לדברי גורמים בש"ס, דרעי מעוניין לקחת את האוצר ועדיין לא קיבל החלטה סופית מכיוון שיש להחלטה השלכות על תיקים אחרים שש"ס תקבל. במפלגה של דרעי דורשים גם את תיק הרווחה. הערכה היא שש"ס תקבל או את הבריאות או את הרווחה. חבר הכנסת משה גפני אמר הערב כי בלי פסקת התגברות לא תקום ממשלה.

בתוך כך, ראשי סיעות האופוזיציה ייפגשו מחר בכנסת לפגישת תיאום ראשונה - אחרי הנתק שנמשך מאז הבחירות. הפגישה ביוזמת יש עתיד ויגיעו אליה גם נציגי ישראל ביתנו וגם נציגי חד"ש-תע"ל - אף שליברמן מסרב לפגוש את עודה, ושעודה לא הוזמן לפגישת ראשי המפלגות שתתקיים בשלישי. עוד קודם לכן, טיבי ייפגש בנפרד עם יו"ר סיעת יש עתיד טופורובסקי, מיד לפני הישיבה המשותפת.


הפופולריים