החשש מהסקרים והנתון שהביא להכרעה – הסוקר שמאחורי ניצחון נתניהו בריאיון

איש המספרים של נתניהו שעמד מאחורי הניצחון

ג'ון מקלוקלין האמריקני בילה את השבועות האחרונים לצידו של בנימין נתניהו, ובריאיון בלעדי הוא מגלה שלמרות התיקו בתקשורת - הסקרים צפו את הניצחון לאורך כל הדרך. וגם - מה הוא צופה לטראמפ?
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
האיש שכל פוליטיקאי בכיר צריך – סוקר
צילום: האיש שכל פוליטיקאי בכיר צריך – סוקר

 ג'ון מקלוקלין הוא איש המספרים שעומד מאחורי הניצחון של בנימין נתניהו בבחירות 2022. שכשמאחוריו חמש מערכות בחירות בישראל עם נתניהו ושתי מערכות בחירות עם טראמפ, הוא מספק הצצה אל מאחורי הקלעים של ההכרעה בבחירות בישראל, בריאיון בלעדי לכאן חדשות.

בראיון הוא גילה שהנתונים שהיו בידו תמיד הראו שלליכוד יש יתרון, כלומר יותר מ-61 מנדטים, ולכן הסקרים של ערוצי התקשורת "עשו את העבודה". "החשש הכי גדול שלי היה שהסקרים יראו יתרון", סיפר מקלוקלין, "ואז אנשים יגידו שהם לא צריכים לבוא ולהצביע כי הוא מנצח".

הוא הסביר כי "יש תמיד עייפות של בחירות, במיוחד אחרי ארבע מערכות בחירות, אבל העובדה שזה היה קרב צמוד ניצח את העייפות". בנוסף לכך הוסיף כי הנתונים אמרו "שהם רוצים יציבות – וזה שיחק לטובתם".

הוא ציין עוד כי החשש למעבר קולות לסמוטריץ' ובן גביר היה "קטן, אם בכלל. הקרב היה להוציא את המצביעים בסופו של דבר. נקודה". הוא החמיא לראש הממשלה המיועד נתניהו ואמר כי "הוא אדם מבריק. מועמד מאוד חכם ומנוסה". על צוות הקמפיין סביבו, אמר שהם עשו קמפיין טוב: "זה כמו תזמורת".

מקלוקלין, שכאמור היה הסוקר של דונלד טראמפ בשתי מערכות הבחירות האחרונות, אמר כי הוא מאמין שטראמפ ירוץ גם כעת לנשיאות. "אני חושב שהוא ירוץ. ואני חושב שהוא יצליח בהתמודדות. זה הולך להיות קרב קשה, אבל יש אכזבה בציבור האמריקני", אמר.  

מקלוקלין הוסיף כי "האמריקנים אוהבים סיפור טוב. הם רוצים לראות את הגיבור יורד מגדולתו, חוזר, מנצח בחזרה בתחרות וכו'. אז אפשר כבר להתחיל לדמיין את פגישת טראמפ-נתניהו בחדר הסגלגל, הישראלים החליטו ועשו בחירה טובה – עכשיו תורם של האמריקנים".

הפופולריים