קריאות בוז לבן גביר באזכרה לרב כהנא

קריאות בוז לבן גביר באזכרה לרב כהנא

יו"ר עוצמה יהודית: "יש דברים ופעולות שלו שהיום אני פחות מסכים איתם" • משרד החוץ האמריקני: "לחגוג מורשת של ארגון טרור זה דבר מבחיל"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בן גביר באזכרה לרב כהנא
צילום:

חבר הכנסת איתמר בן גביר ספג היום (חמישי) קריאות בוז באזכרה לזכרו של הרב כהנא בירושלים, בציון 32 שנים להירצחו. יו"ר עוצמה יהודית: "נער הייתי וגם בגרתי ומאז הייתי בן 16 כל שנה הגעתי לאזכרה. אני חייב לרב כהנא את זה שחזרתי בתשובה. היו דברים בהיסטוריה ופעולות שונות שהיום שאני פחות מסכים איתם" - לשמע מילים אלו נשמעו קריאות בוז מהקהל.

במשרד החוץ האמריקני הגיבו להשתתפותו של בן גביר באירוע ומסר: "לחגוג מורשת של ארגון טרור זה דבר מבחיל. אנחנו מודאגים מהשימוש במורשתו וברטוריקה של כהנא מצד פעילי ימין קיצוני אלימים".

בפוסט בפייסבוק שפרסם מוקדם יותר כתב: "32 לרצח הרב כהנא הי"ד. נער הייתי וגם בגרתי ומאז הייתי בן 16 כל שנה הגעתי לאזכרה כאן להוקיר ולהכיר את מי שנרצח על קידוש השם, את מי שפעל למען יהודי ברית המועצות ודאג לפעול לפתיחת מסך הברזל, את מי שנלחם באנטישמיות נגד יהודים בארצות הברית ופעל לחוקק חוק עונש מוות למחבלים", ספד בן גביר. 

עוד הוסיף כי דרכו של הרב כהנא היא לא מוסכמת עליו במלואה ואמר: "כמו רובנו הרב כהנא עבר בחיים לא מעט. היו שנים בהיסטוריה שלו ופעולות שונות ודברים שהיום אני גם פחות מסכים איתם".

בן גביר בחר לבטל את ההשוואה בינו לבין הרב כהנא: "זה לא סוד שהיום אני לא הרב כהנא ולא תומך בגירוש כל הערבים, ולא אחקוק חוקים לחופי ים נפרדים, אם כי ודאי שנפעל ונעשה למען גירוש מחבלים מהארץ למען צביונה היהודי של ישראל, למען ההתיישבות והזהות היהודית".

"אבל נדמה לי שגולת הכותרת של הרב כהנא הייתה אהבה. אהבת ישראל בלי חשבון בלי פשרות מבלי שום שיקול אחר. אהבת ישראל כוללת את חובתנו לדאוג להיות עם חופשי בארצנו בלי פחד עם זקיפות קומה ואהבה עצומה"

הפופולריים