בעקבות תלונה: נפתחה חקירה בגין עבירות מין נגד הרב צבי טאו

נפתחה חקירה נגד הרב צבי טאו בגין עבירות מין

המתלוננת שהביאה לפתיחת החקירה: "לא היה לי סיכוי, הייתי במשחק מכור" • הרב טרם זומן לחקירה ובמשטרה בוחנים כיצד להתקדם בחקירת התלונה • הרב יובל שרלו והרב אברהם סתיו מהציונות הדתית טענו שדיברו עם נשים שנפגעו ממנהיגה הרוחני של מפלגת נעם. בפוסטים שכתבו בפייסבוק הם דרשו לברר את הפרשה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום: Olivier Fitoussi/Flash90
צילום: צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

משטרת מחוז שי פתחה לפני כמה ימים בחקירה בחשד לעבירות מין נגד הרב צבי טאו, מנהיגה הרוחני של מפלגת נעם, בעקבות תלונה של אישה על כך שפגע בה מינית לפני מספר רב של שנים. כך פורסם היום (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. לדברי גורמים המעורים בפרטי החקירה קיימים קשיים בגרסת המתלוננת ולא ברור בשלב זה אם טאו, נשיא ישיבת "הר המור", יחקר.

"לא היה לי סיכוי - הייתי במשחק מכור מראש", אמרה לכאן חדשות מגישת התלונה, נחמה תאנה. נחמה הביעה ביקורת על המשטרה, שעד היום לא חקרה את טאו, ואמרה: "התלוננתי על דברים חמורים. מגיע לי, כמו לכל אזרח במדינת ישראל, שהמשטרה תזמן את מי שאני מתלוננת עליו". נחמה המשיכה ואמרה שבתור מי שמגיעה מתוך הציונות הדתית היא מבינה "כמה קשה לעבור את המקום של חילול השם", אבל שהיא עדיין מאמינה ומצפה שתקבל גיבוי מהציבור החרד"לי.

הרב יובל שרלו והרב אברהם סתיו מהציונות הדתית קראו היום לחקור עדויות נגד טאו. השניים פרסמו בימים האחרונים פוסטים בפייסבוק בהם סיפרו כי נחשפו ודיברו עם נשים שמעידות על פגיעות מיניות מצדו של הרב טאו. הם הוסיפו שהעדויות נשמעות אמינות וכי הם דורשים את בירור הדברים.

לפני כשלושה חודשים פרסמה אישה פוסט ובו טענות כי הרב טאו פגע בה מינית, מאז גם הפגינה בדרישה לחקור את הדברים. הרב שרלו כתב: "פרשת הרב טאו חייבת להתברר. כמו שההלכה דורשת 'כקטון כגדול תשמעון'. הטוענות שנפגעו זכאיות להשמיע את קולן, ולתבוע בראש ובראשונה כי דבריהן יוכרו". עם זאת, הוא הוסיף כי "אסור לקבוע עמדה מראש ואסור להשתמש בפרשה שלא התבררה לצורך אג'נדות אחרות". 

הרב סתיו כתב: "טוב יהיה כי הטוענות שנפגעו יפנו למשטרה כדי שתלונתן תתברר. לא קל לעשות זאת. הציבור חייב לתת עידוד ותמיכה ללכת בדרכי ה׳ ולבקש את הנרדף; טוב יהיה כי הרב טאו יפנה למשטרה כדי שתגן עליו אם לא עשה דבר". עוד טען הרב סתיו כי "הציבור צריך להתנגד לקבלת הכרעה ברחובה של עיר או בכיכרות הרשתות החברתיות". 

הפופולריים